Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Seraphim Space mianuje brytyjskiego prezesa finansowego

Seraphim Space mianuje brytyjskiego prezesa finansowego

wtorek, 22 marca 2022 5:00 AM

Główny indeks FTSE 100 stolicy wzrósł o 0,51 proc. do 7442,39 punktów, podczas gdy krajowy indeks FTSE 250, bardziej zgodny z kondycją gospodarki brytyjskiej, spadł o 0,71 proc. do 21006,56 punktów.

Seraphim Space przyciągnął jednego z weteranów miasta, jestem miastem Można to ujawnić dzisiaj, gdy szef brytyjskiego działu finansów wejdzie do zarządu kosmicznej firmy kapitałowej jako starszy doradca.

Bob Wigley, były szef Merrill Lynch – obecnie Bank of America – Europa, Bliski Wschód i Afryka, zachowa swoją rolę w Financial Industry Authority

Pojawia się po tym, jak Sarah Shackleton, była dyrektor UBS i szefowa HSBC, została mianowana nowym dyrektorem operacyjnym firmy zaledwie kilka tygodni temu.

Wigley jest brytyjskim ekspertem branży finansowej i wieloletnim członkiem Rady Dyrektorów, który jest również członkiem Trybunału Banku Anglii, a wcześniej przewodniczył komitetowi Green Investment Bank.

Wigley powiedział: „Wielka Brytania ma wiodącą na świecie wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii kosmicznych i nie mogę się doczekać współpracy z Seraphim, wiodącym na świecie oddanym inwestorem w technologie kosmiczne, w celu skorzystania z niezwykłych możliwości technologicznych oferowanych przez Seraphim i Wielką Brytanię w szerszym zakresie. ”

Wraz z wejściem Wielkiej Brytanii w większe inwestycje w przestrzeń kosmiczną pośród rozwijającego się brytyjskiego przemysłu, następny starszy doradca pomoże londyńskiemu Funduszowi Kosmicznemu poruszać się na skrzyżowaniach postępu w kosmosie i przeciwdziałać zmianom klimatu.

Partner zarządzający Seraphim Space, Rob Desborough, dodał: „Seraphim wspiera przedsiębiorców w budowaniu infrastruktury w kosmosie, aby sprostać niektórym z najpilniejszych wyzwań świata.

„Dzięki 12,9 miliarda dolarów prywatnych inwestycji na całym świecie w tym obszarze do 2021 r., przestrzeń ta znajduje się obecnie w krytycznym punkcie zwrotnym i jest gotowa na znaczny wzrost. Powołanie Boba na stanowisko starszego doradcy zapewnia mu nowy poziom wiedzy w zakresie bankowości miejskiej i inwestycyjnej, wgląd w politykę rządu, przedsiębiorczość i zrozumienie klimatu dla naszego zespołu. Jesteśmy na Księżycu, aby zachęcić go do przyłączenia się do naszej misji.

READ  Szefowie Sił Powietrznych NATO dyskutują o tym, jak jeszcze bardziej przyspieszyć integrację Sił Powietrznych i Kosmosu> Siły Powietrzne> Zobacz artykuł