Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sektor kosmiczny rozwija się w Oxfordshire dzięki Harwell Group

Sektor kosmiczny wystartował, gdy Harwell Space Cluster z Oxfordshire, od Oxfordu po Cambridge Arch, pomógł napędzać wzrost sektora kosmicznego w regionie.

Według raportu Size and Health in the UK Space Industry, liczba organizacji związanych z kosmosem na południowym wschodzie wzrosła o 25%, z 368 do 460, z czego 325 w regionie, z 269.

Liczba osób pracujących w sektorze kosmicznym w regionie wzrosła z 9 023 do 10 475 – wzrost o 16 procent.

Czytaj także: Otwarcie nowego obiektu sportowego Great Western Park

Minister nauki Amanda Solway powiedziała: „Oksford jest znany na całym świecie jako centrum doskonałości w dziedzinie kosmosu – a sektor ten znajduje się w centrum rządowego planu zatrudnienia i wzrostu.

„Będziemy nadal współpracować z dużymi i małymi firmami kosmicznymi, aby przesuwać granice nauki i eksploracji, gdy lepiej odbudowujemy się po epidemii”.

Harwell Space Cluster to najbardziej skoncentrowana grupa kosmiczna w Europie, w której działa ponad 100 firm, zatrudniających ponad 1100 osób.

Po raz pierwszy w badaniu „Wielkość i kondycja brytyjskiego przemysłu kosmicznego” również przyjrzano się różnorodności branży i stwierdzono, że więcej niż jeden na trzech pracowników to kobiety.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami na naszej stronie lub śledź nas pod adresem Serwis społecznościowy FacebookI Świergot I Instagram.

Aby otrzymywać aktualizacje wiadomości prosto do swojej skrzynki odbiorczej, zapisz się do naszego newslettera Tutaj.

Masz dla nas jakąś historię? Skontaktuj się z naszym biurem informacyjnym pod adresem [email protected] Lub 01865425445.

READ  University Football zajmuje więcej miejsca dla Salford