Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Valtteri Bottas musiał zostawić mi miejsce w zakręcie 1

Max Verstappen nie był zaskoczony, jak dużo miejsca musiał ominąć Valtteri Bottas Mercedesa na starcie Grand Prix Meksyku.

Mercedes zamknął pierwszy rząd w Meksyku, ale Verstappen przed kwalifikacjami był tym, który złapał obie czarne strzały w otwierającym rogu, wygodnie wygrywając stamtąd.

Szef Mercedesa, Toto Wolff, nie był zadowolony ze swoich kierowców, twierdząc, że rozstali się drogą morską, aby umożliwić Verstappenowi prowadzenie.

Ale Verstappen nie uważał, że pokój, który się otworzył, był nadmierny, powołując się na potrzebę opuszczenia szerokości samochodu.

„Cóż, i tak musisz opuścić pokaz samochodowy, więc niewiele mogli zrobić” – powiedział Sky F1.

„Byli naprawdę ramię w ramię, a ja strzeliłem tylko trzy gole.

„Wiedziałem, że start będzie naprawdę ważny, więc w pierwszej turze zdobyliśmy trzy gole i chodziło o to, kto zdobędzie ostatnią bramkę.

„Więc wyszedłem na zewnątrz i objąłem prowadzenie, co w zasadzie sprawiło, że zacząłem ścigać się, ponieważ wtedy mogę po prostu zrobić swój własny krok i stamtąd go kontrolować”.

Kolega z drużyny Verstappena, Sergio Perez, ścigał się z Hamiltonem na P2, ale ostatecznie zdecydował się na mocne wykończenie P3 w swoim wyścigu domowym.

Verstappen docenia poprawę Pereza w ostatnich rundach i był zachwycony, widząc, jak jego kolega z drużyny dołącza do niego na podium i świętuje przed tłumem gospodarzy.

„Cheko w ostatnich kilku wyścigach już go podniósł i jest tam” – powiedział Verstappen.

„Oczywiście wywierał presję na Lewisa zbyt blisko końca i naprawdę dobrze jest mieć oba samochody na podium”.

„Zwłaszcza dla Checo podczas jego domowego Grand Prix, to było niesamowite zobaczyć”.

Zmartwienie kwalifikacyjne Mercedesa okazało się tylko migawką Red Bulla w niedzielę, a Verstappen potwierdził, że był to już jego najniższy poziom w weekend, który w dużej mierze się skończył.

READ  SpaceX wystrzeliwuje trzecią załogę w niecały rok z pociskiem i kapsułą pochodzącą z recyklingu SpaceX

„Piątek był dobry, sobota poranek był dobry, kwalifikacje były złe, a potem w wyścigu wszystko wróciło do normy” – powiedział.

Verstappen jedzie teraz Mistrzostwa kierowców Z 19-punktową przewagą nad Hamiltonem pozostały tylko cztery rundy.

Ale nawet nie zaczął marzyć o tym tytule, zamiast tego skupiał się na następnej rundzie w Brazylii, gdzie chce zdobyć dodatkowe punkty dzięki szybkiej kwalifikacji do trzeciego meczu.

Zapytany, kiedy zacznie czuć rękę na trofeum, Verstappen odpowiedział: „Nie sądzę, próbujemy ponownie w Brazylii, próbując zdobyć taką samą liczbę punktów, a nawet trochę więcej podczas sprintu, i staraj się bardziej pozostawać w czołówce.”

„To jest cel każdego weekendu i nie zaczynam marzyć o takich rzeczach, musimy walczyć przez całą drogę do Abu Zabi”.