Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sędzia Rinder pochwalił organizację charytatywną Hibs za zapewnienie bezpieczeństwa ukraińskim sierotom w Szkocji

Sędzia Rinder pochwalił organizację charytatywną Hibs za zapewnienie bezpieczeństwa ukraińskim sierotom w Szkocji

Robert Rinder pochwalił „niezwykłą” pracę, jaką wykonała szkocka organizacja charytatywna, aby pomóc sprowadzić grupę 48 ukraińskich sierot do Szkocji.

Sędzia telewizyjny pojawił się dziś rano w Lauren, opisując swoje wysiłki, aby pomóc rodzinie swojej surowej partnerki tanecznej Oksany Platero, która uciekła z rozdartego wojną kraju.

Robert właśnie wrócił z polsko-ukraińskiej granicy po podróży tam, aby znaleźć starszych dziadków Oksany i zapewnić im bardzo potrzebne wsparcie i zaopatrzenie.

Surowa gwiazda jest uwięziona przez zobowiązania pracownicze w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy wojna pustoszy jej ojczyznę z powodu nielegalnej inwazji Władimira Putina na naród europejski, a ekspert prawny powiedział, że pomoc jest „przywilejem”.

Sędzia Rinder, pokazując widzom Lorraine rozdzierające serce sceny, których był świadkiem na linii frontu, powiedział, że był zaskoczony liczbą obywateli brytyjskich, których spotkał na granicy, którzy byli tam, aby pomóc w niesieniu pomocy.

Adwokat kryminalny wyróżnił także szkocką organizację charytatywną Dnipro Kids, jej prezesa Stephena Carra i szkocki rząd za ich „niesamowite” wysiłki na rzecz sprowadzenia grupy dzieci w bezpieczne miejsce w Szkocji.

55-letni Stephen z powodzeniem ewakuował 48 dzieci z Ukrainy i przeniósł je przez polską granicę podczas niszczycielskiej inwazji rosyjskiej.

Sędzia Rinder dotarł do granicy z Ukrainą

Od jakiegoś czasu sprawdzamy, czy będą w stanie kontynuować swoją drogę do bezpieczeństwa tutaj w Wielkiej Brytanii z powodu opóźnień biurokratycznych.

Przywódca Westminster SNP, Ian Blackford, poruszył trudną sytuację grupy w pytaniach premiera w tym tygodniu, wzywając wicepremiera Dominica Raaba do usunięcia „przeszkod” z podróży.

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel potwierdziła, że ​​podróż będzie kontynuowana, kiedy ogłosiła oświadczenie późnym czwartkowym wieczorem.

Sędzia Rinder powiedział, że wiadomości i wysiłki Stephena i reszty zespołu były „światłem w ciemności” i „niesamowitą” historią, na której można się „skoncentrować”.

READ  Należący do NASA statek kosmiczny Artemis 1 Orion powrócił do Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego

Stephen, fan Hibs, założył organizację charytatywną w 2005 roku po tym, jak został zainspirowany do pomocy, gdy podróżował z grupą przyjaciół do Dnipro na mecz.

Sędzia Rinder
Sędzia Rinder ponownie spotkał się ze swoimi dziadkami z gwiazdami

55-latek wrócił na Ukrainę w ciągu ostatniego miesiąca, aby pomóc dzieciom w bezpiecznym miejscu.

Powiedział, że dzieci z pięciu sierocińców zostały uratowane podczas misji ratunkowej „dotknij i idź”, aby mogli otrzymać odpowiednie wsparcie w Szkocji.

Organizacja charytatywna planuje sprowadzić dzieci do Szkocji w poniedziałek, aby osiedlić się z nowymi rodzicami.

Będą zakwaterowani w Callander w Perthshire przez dwa do trzech tygodni, zanim długoterminowe zakwaterowanie zostanie znalezione w Edynburgu.

Organizacja ma nadzieję zorganizować wycieczkę do Stansted przed zabraniem ich na północ od granicy po tym, jak przekroczyli termin, aby zorganizować dziś wycieczkę do Wielkiej Brytanii.

48 sierot pojedzie w bezpieczne miejsce w Szkocji

Ian Blackford, lider SNP Westminster, który lobbował w rządzie Wielkiej Brytanii o przyznanie sierocym wiz, poleci do Polski lotem Virgin Atlantic i wróci z sierotami.

Sędzia Rinder mówił również o swojej ulgi w znalezieniu rodziny starzejącej się gwiazdy, którą dzieli z Strictly, i wezwał rząd Wielkiej Brytanii do zaprzestania taktyki „Armii mojego ojca” i rozpoczęcia zapewniania odpowiednich procedur na granicy z Ukrainą, aby pomóc ludzie docierają do bezpieczeństwa w Wielkiej Brytanii.

Powiedział: „Boję się powiedzieć, że to trochę wojsko mojego ojca, w ośrodku przyjęć nie ma biura, więc jest bardzo dobrze.

„To nie jest oświadczenie polityczne, mówię tylko, że kiedy ludzie docierają do ośrodków recepcyjnych, muszą upewnić się, że jest tam duże biuro z ludźmi, którzy pomogą im wypełnić dokumenty”.

W środę sędzia Rinder ujawnił, że w końcu udało mu się wytropić babcię i ciotkę Oksany, które zostały przesiedlone przez wojnę.

Udostępnij zdjęcia przez Instagram O spotkaniu we łzach z członkami rodziny swojej partnerki tanecznej Rob pisał: „Rodzina Oksany: ciocia Lidia i babcia Zoya.

READ  Trinity The Tuck On RuPaul's Drag Race All-Star 7

„Dzisiejszego ranka udało nam się do nich dotrzeć na wózku inwalidzkim i zaopatrzeniu medycznym… chociaż prawie nic nie było… są„ wdzięczni za wszystko ”.

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel potwierdziła w czwartek wieczorem, że sieroty z Dnipro otrzymały pozwolenie na przyjazd do Wielkiej Brytanii.

Powiedziała: „Jest głęboko zaniepokojone, że dzieci z organizacji charytatywnej Dnipro Kids zostały złapane w brutalną inwazję Putina na Ukrainę. Pracowałam bezpośrednio z rządem ukraińskim i poprosiłam o zgodę na sprowadzenie tych dzieci do Wielkiej Brytanii.

„Jestem bardzo wdzięczny władzom na Ukrainie, które zapewniły mnie teraz, że dzieci mogą tu przyjechać.

„Pracujemy pilnie z Polską, aby zapewnić dzieciom możliwość szybkiego dotarcia do Wielkiej Brytanii”.

Otrzymuj najnowsze wiadomości o gwiazdach i telewizji prosto do swojej skrzynki odbiorczej. Zapisz się do cotygodniowego biuletynu Showbiztutaj.