Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fotograf Westport uwiecznia historię Ukrainy w Polsce

Fotograf Westport uwiecznia historię Ukrainy w Polsce

Kiedy Alexander Krieg z Westport po raz pierwszy zobaczył rosyjską inwazję na Ukrainę, zrobił to, o czym wielu z nas nawet nie pomyślało. Zarezerwowałem bilet do Polski.

Ukraińcy uciekają do Polski za wszelką cenę, a Carrij chciał uchwycić surowe uczucia narodu ukraińskiego, aby udokumentować ten burzliwy i emocjonalny czas. W ciągu 10 dni firma Carriage udokumentowała historię.

Kilka lat przed rosyjską inwazją Carriage udokumentował 60 protestów, niektóre zamieszki wokół Massachusetts i zamieszki na Kapitolu. Umiejętność dokumentowania historii jest tym, co nadaje fotografiom Carrig cel.

Oglądanie historii rozwijającej się na granicy z Ukrainą

„Chciałem zrobić coś znaczącego i chciałem zrobić coś międzynarodowego” – powiedział Carriage. „Czułem, że ma rację. Kupiłem bilet i udałem się prosto na granicę.”

Carriage powiedział, że podróż była dość prosta, ale wśród grup humanitarnych i rodzin szukających bezpieczeństwa była zdecydowanie zajęta.

Carriage trzymał aparat pod ręką, gdy historia rozgrywała się na jego oczach, a niektórych zdjęć, które zrobił, nigdy nie zapomni.

„Myślę, że najbardziej rozmawiają ze mną dzieci, które są przerażone bombardowaniem” – powiedział.

Historia przechwytywania

Carrigg z dumą przyjął rolę upewnienia się, że ta chwila została zsynchronizowana z jego emocjonalnym portretem.

„Każdy fotograf lub dziennikarz próbujący znaleźć pojedyncze zdjęcie, które wykracza poza bieżący cykl informacyjny” – powiedział. „Zdecydowanie połączone obrazy tworzą opowieść i zapis tego historycznego momentu”.

Wpływ na Polskę

Craig mógł być świadkiem ducha Polaków i ich bezinteresownej hojności, jeśli chodzi o zapewnienie Ukraińcom schronienia i nadziei.

„Każdy poznany przeze mnie Polak… udzielał schronienia ukraińskim uchodźcom… opowiadał o wojnie. Mówił… to było naprawdę wzruszające.

Ale straty wyrządzone Polakom przez kryzys były jasne. W Warszawie płaczące twarze były wszędzie.

„Ponad dwa miliony ludzi przybywa na dany obszar w tak krótkim czasie, to denerwujące” – powiedział Carriage.

READ  Guy Fieri powraca na Górę Pierogie w centrum Columbus

Najbardziej pamiętny moment dla Przewozu

Podczas gdy Ukraińcy pozostają i walczą, udokumentowany obszar Przewozu był pełen kobiet, dzieci i niemowląt.

Czasami granicę przekraczały tylko dzieci z niemowlętami. „To bardzo smutny widok” – powiedział.

Podczas gdy Craig przyznaje, że istnieje wiele wspaniałych organizacji, które wspierają działania humanitarne, Amerykanie jako całość nie mają pojęcia, jak tam jest w tej chwili.

Carig ma nadzieję, że poniższe zdjęcia ukażą ludziom, jak to jest dla ukraińskich uchodźców, gdzie kobiety i dzieci szukają schronienia, a mężczyźni stoją z tyłu w obronie swojego kraju.

Fotograf Westport uchwycił surowe emocje na granicy z Ukrainą

Spójrz: Kamienie milowe w historii kobiety od roku jej narodzin

Kobiety pozostawiły ślady na wszystkim, od rozrywki i muzyki po eksplorację kosmosu, lekkoatletykę i technologię. Każdy mijający rok i każdy nowy kamień milowy pokazuje, jak aktualna jest ta historia w stosunku do reszty kraju, a także jak daleko jeszcze musimy się posunąć. Powstała oś czasu pokazuje, że kobiety konsekwentnie czynią historię godną bestsellerowych biografii i podręczników; Ktoś po prostu musi o tym napisać.

Przewiń, aby zobaczyć, kiedy kobiety w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie zdobyły swoje prawa, nazwiska kobiet, które rozbiły szklany sufit, i z których krajów zebrały się kobiety, aby zakończyć wojnę domową.