Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Savills przejmuje PM firmy Knight Frank

Savills przejął zespół handlowy i zarządzania aktywami Knight Frank w Polsce. Zgodnie z umową do Savills dołączyło 35 pracowników, a portfolio PM w Polsce przekroczyło 1,2 miliona metrów kwadratowych.

Portfel, którym będzie zarządzać Savills, składa się głównie z biurowców w Warszawie i innych dużych miastach w całej Polsce. Stacje Zachodnie I i II (115 900 m²) i Miasteczko Orange (77 100 m²) w Warszawie oraz Maraton A i B (39 300 m²) w Poznaniu oraz Green Towers A i B (36 600 m²) we Wrocławiu, Arkońska Business Park (30.800 mkw.) w Gdańsku oraz Kapilanka (22.000 mkw.), Jacobs Center CH2M (18.000 mkw.) i MK29 (11.000 mkw.) w Krakowie.

W ramach strategii Savills, której celem jest rozwój naszej działalności w Europie, rozwój naszych zespołów zarządzających aktywami i nieruchomościami pozostaje kluczowym priorytetem i celem. Zespół zarządzania nieruchomościami Knight Frank w Polsce cieszy się doskonałą reputacją i cieszymy się, że dołączyli do naszej firmy. Polska jest dla nas ważnym rynkiem wzrostu.
James Sparrow, dyrektor generalny Savills UK i EMEA

Poszerzonym zespołem ds. zarządzania nieruchomościami pokieruje Michał Bryzewski, który w czerwcu 2021 r. objął stanowisko Head of Property and Asset Management w Savills Poland. W nowej roli Head of Office Property Management Isabella Miazowska została powołana przez Knight Frank przez ostatnie 10 lat będzie współpracował z Wiolettą Nowotnik, Associate Director w zespole zarządzania nieruchomościami. Ponadto Marta Mikołajczyk-Pyrć pozostanie Dyrektorem Działu Zarządzania Nieruchomościami Handlowymi i Mieszanymi, a Przemysław Piórek będzie odpowiadać za Dział Zarządzania Nieruchomościami Przemysłowymi. Czteroosobowy zespół inżynierów Knight Frank pod kierownictwem Urszuli Łuszpińskiej dołączy również do Savills, aby pracować nad projektami dla klientów firmy zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami i aktywami oraz zespołem doradztwa budowlanego i projektowego pod kierownictwem Jakuba Jędrysa.