Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Satelita NASA spadnie jutro na Ziemię – czy powinniśmy się martwić, że zderzy się z kimś?  |  wiadomości ze świata

Satelita NASA spadnie jutro na Ziemię – czy powinniśmy się martwić, że zderzy się z kimś? | wiadomości ze świata

Obserwatorium Resi znajduje się na orbicie od 2002 roku i było wykorzystywane do robienia zdjęć Słońca do czasu awarii komunikacji w 2018 roku. Eksperci twierdzą, że prawdopodobieństwo, że szczątki z jego lądownika kogoś uderzą, jest „niskie”.


Wtorek, 18 kwietnia 2023, o 17:50, Wielka Brytania

Oczekuje się, że stary satelita NASA spadnie na Ziemię w tym tygodniu, ale eksperci twierdzą, że szanse na to, że stwarza jakiekolwiek zagrożenie, są niskie.

NASA i Departament Obrony USA poinformowały, że nieczynny statek kosmiczny, znany jako Reci, zapadnie się w atmosferze w środę wieczorem.

NASA Powiedział we wtorek, że lokalizacja ponownego wejścia nie została ujawniona, biorąc pod uwagę ciągłą niepewność co do tego, kiedy i gdzie może spaść.

Większość 300-kilogramowego satelity powinna spłonąć, gdy przelatuje przez górną atmosferę, ale oczekuje się, że niektóre jego części spadną na Ziemię.

Agencja kosmiczna stwierdziła w oświadczeniu, że ryzyko, że ktoś na Ziemi zostanie skrzywdzony przez zatopienie elementów satelity, jest „niskie” – około jednego na 2467.

Czytaj więcej:
Nowa mapa Marsa NASA pozwala odkrywać planetę
„Uciekająca” czarna dziura tworzy „oszałamiający” ślad gwiazd

Uruchomienie monitora zanieczyszczenia przestrzeni kosmicznej NASA

Rhessi — skrót od Reuven Ramaty High Energy Solar Spectroscopic Imaging — został wystrzelony na orbitę w 2002 roku w celu zbadania Słońca.

Zanim został zamknięty w 2018 roku z powodu problemów z komunikacją, satelita obserwował rozbłyski słoneczne, a także koronalne wyrzuty masy ze Słońca.

Przechwycił obrazy w wysokoenergetycznych promieniach rentgenowskich i gamma, rejestrując ponad 100 000 zdarzeń słonecznych.

READ  Nowe rozpoznanie częstotliwości radiowych z kosmosu z kosmosu Kleosa - Mission as a Service - SatNews