Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Samolot myśliwski uderza w rosyjski budynek w Jejsku | wiadomości wojenne między Rosją a Ukrainą

historia rozwoju,

Wielki pożar ogarnął budynek, a świadkowie na miejscu zdarzenia powiedzieli, że zapalił się od pierwszego do dziewiątego piętra.

Samolot wojskowy rozbił się w budynku mieszkalnym w mieście Jejsk na południu Rosji po tym, co Ministerstwo Obrony uznało za awarię silnika.

Niepotwierdzone strzały Media społecznościowe pokazały w poniedziałek wielką kulę ognia wybuchającą z wielopiętrowego budynku. Nie było natychmiastowych doniesień o liczbie ofiar.

Samolot został zidentyfikowany jako myśliwiec Sukhoi Su-34. Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że załodze udało się wystartować, zanim samolot się rozbił.

Wielki pożar ogarnął budynek, wzniecony przez paliwo do silników odrzutowych, a rosyjscy świadkowie zostali zabrani ze sceny Agencja informacyjna TASS Powiedział, że płonął od pierwszego do dziewiątego piętra. Strażacy walczyli z ogniem.

„Podczas wspinaczki w celu wykonania lotu szkoleniowego z lotniska wojskowego Południowego Okręgu Wojskowego rozbił się samolot Su-34” – czytamy w oświadczeniu ministerstwa. „Przyczyną katastrofy był pożar jednego z silników podczas startu”.

Interfax zacytował służby ratownicze, mówiąc, że pięć pięter budynku mieszkalnego płonęło, a górne piętra zawaliły się, a około 45 mieszkań zostało uszkodzonych.

Dodał, że pożar rozprzestrzenił się na powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych (21500 stóp kwadratowych). Jejsk, miasto liczące około 90 000 mieszkańców, jest siedzibą dużej rosyjskiej bazy lotniczej.

dowód okoliczności

Kreml poinformował, że prezydent Władimir Putin został natychmiast poinformowany o incydencie, a ministrom zdrowia i służb ratowniczych oraz miejscowemu gubernatorowi polecono udać się na miejsce.

„Wszystkie jednostki straży pożarnej i ratownicze w regionie pracują nad ugaszeniem pożaru” – powiedział w Telegramie gubernator regionu Weniamin Kondratiew.

Rosyjski Komitet Śledczy poinformował później, że wszczął śledztwo w sprawie incydentu. „Śledczy wojskowi odkrywają okoliczności i przyczyny wypadku” – dodała.

Yeisk znajduje się w zatoce Tangarog na wybrzeżu Morza Azowskiego, która oddziela południową Ukrainę i południową Rosję.

READ  Rosyjska Grupa Wagner otwiera w Petersburgu centrum technologii obronnych | Rosja

Yeisk leży bezpośrednio po drugiej stronie morza od ukraińskiego miasta Mariupol, które znajduje się pod kontrolą Rosji po tym, jak Moskwa rozpoczęła w lutym „specjalną operację wojskową”.

Su-34 to dwusilnikowy bombowiec naddźwiękowy wyposażony w zaawansowane czujniki i broń, który był podstawą rosyjskich nalotów. Samolot był szeroko stosowany podczas wojny w Syrii i walk na Ukrainie.