Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Co najmniej sześciu zabitych w katastrofie rosyjskiego samolotu bojowego w budynku mieszkalnym w Yeysk

Rosyjski samolot bojowy uderzył w dzielnicę mieszkalną w pobliżu lokalnego portu, powodując pożar w budynku mieszkalnym i zabijając co najmniej sześć osób.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że jeden z silników bombowca Su-34 zapalił się, powodując jego wpadnięcie do portu Yeisk, który góruje nad Morzem Azowskim. Okupowane terytoria Rosji na Ukrainie.

Władze lokalne poinformowały, że pożar ogarnął kilka pięter dziewięciopiętrowego budynku mieszkalnego i uszkodził co najmniej 15 mieszkań. Rosyjskie agencje informacyjne poinformowały, że piloci uciekli bezpiecznie.

Rosyjskie agencje prasowe cytowały rosyjskich urzędników, którzy mówili, że sześciu zginęło, sześciu zaginęło, a 19 zostało rannych, z czego czterech poważnie. Około 250 osób, w tym 40 dzieci, zostało ewakuowanych.

Na tym zdjęciu opublikowanym przez kanał Kooperativ Telegram płomienie i dym uniosły się ze sceny po tym, jak samolot bojowy rozbił się w dzielnicy mieszkalnej Jejska

(AFP)

Rosyjscy śledczy powiedzieli, że wszczęli śledztwo w sprawie incydentu.

Lokalne media podały, że prezydent Władimir Putin poinformował o katastrofie i polecił gubernatorowi regionu Weniaminowi Kondratiewowi, ministrowi ds. sytuacji nadzwyczajnych Aleksandrowi Korenkowowi i ministrowi zdrowia Michaiłowi Muraszko udać się do Yeisk w celu udzielenia wsparcia.

Gęsty czarny dym unoszący się z miejsca zawalenia

(Ostrogino Nowosti)

„Służby ratunkowe już teraz pracują – wszystkie regionalne garnizony strażackie i ratownicze pracują nad ugaszeniem pożaru” – napisał w Telegramie Kondratiew.

Yeisk, 90-tysięczne miasto z dużą bazą lotniczą, jest oddzielone od zajmowanego przez Rosję terytorium na południu Ukrainy wąskim odcinkiem Morza Azowskiego.

Su-34 to dwusilnikowy bombowiec naddźwiękowy z zaawansowanymi czujnikami i uzbrojeniem. Jest to kluczowy element rosyjskich nalotów, który był szeroko stosowany podczas wojen w Syrii i na Ukrainie.

Strażacy pracujący na miejscu wypadku

(AFP)

Incydent z poniedziałku był dziesiątym odnotowanym zestrzeleniem bez walki rosyjskiego samolotu bojowego, odkąd Moskwa wysłała wojska na Ukrainę osiem miesięcy temu.

Wcześniej w poniedziałek wystartowała Rosja Fale dronów uderzają w Kijóww stolicy Ukrainy, zabijając co najmniej cztery.

Według burmistrza Kijowa Witalija Kliczko, tak zwane samoloty „Kamikaze” opracowane przez Iran uderzyły w budynki mieszkalne w centralnej dzielnicy Szewczenki.

READ  Senatorowie Bidena i republikańscy utknęli w impasie w związku z negocjacjami dotyczącymi infrastruktury — tak jak to się stało | Wiadomości z USA