Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosyjskie media podają, że amerykański pocisk zbliży się na odległość 5 km od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej • Rejestr

Kawałek rakiety amerykańskiego lotniskowca Pegasus ma minąć w tym tygodniu Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) o co najmniej 5,4 kilometra, donosi rosyjska agencja TASS.

w Raport Który całkowicie nie wspomniał o chmurze gruzu utworzonej przez plik Rosyjski test antysatelitarny Kilka tygodni temu zacytowano słowa Roskosmosu: „Nie podjęto żadnej decyzji o konieczności wykonania manewru unikania.

„Specjaliści z Centrum Kontroli Lotów i Głównego Centrum Informacji i Analiz nadal kontrolują sytuację”.

Więc to dobrze.

Rosyjskie media zauważyły ​​również, że ostatni raz gruz zbliżył się do stacji 25 listopada, „kiedy fragment amerykańskiej rakiety Falcon 9 przeleciał ponad 5 kilometrów od pozycji orbitalnej”.

Przypominam, że załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej została zmuszona do ukrycia się w listopadzie po tym wydarzeniu Rosja zniszczyła jednego ze swoich starych satelitów, wyrzucając gruz nad orbitę Ziemi. ten szalony Od tego kroku, szczerze mówiąc, zapierający dech w piersiach. Jaka jest bezpieczna przystań używana przez załogę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? jak wcześniej Opracowany przez dyrektora programu promu kosmicznego Wayne Hill: „Jak kapitan Young zwykł nazywać niektóre z naszych procedur przerwania lotu wahadłowcami »to coś, co można zrobić, czekając na śmierć«. Bezpieczne schronienie to najlepsze, co mogą zrobić i może nawet być trochę pomocne. Ale nie oszukuj się”.

Najnowsza informacja z TASS pojawiła się po kilku dziwacznych oskarżeniach, które padły pod koniec zeszłego tygodnia, kiedy zacytowano inną rosyjską publikację (powołującą się na anonimowe źródła) twierdzącą, że tajemnicza dziura W pokoju w akademiku Sojuz MS-09 został wywiercony przez astronautę NASA z powodów osobistych.

Przyczyna powstania krateru nigdy nie została podana do wiadomości publicznej, a w 2018 r. szef Roscosmosu Dmitrij Rogozin twierdził, że agencja nigdy nie oskarżyła NASA o szkody, jakie otrzymała Ustnik Tass do powiedzenia: „Kategorycznie zaprzeczam, że te zarzuty są całkowicie nieprawdziwe”.

NASA nie skomentowała jeszcze ostatnich oskarżeń w rosyjskich mediach ani źródła gruzu, które spowodowało wczoraj. Pocieranie nagłego kosmicznego spaceru. Kilka nieprzemyślanych wypadków ASAT i tajemnica, kto spowodował dziurę w Sojuzie, będzie najmniejszym z problemów ISS. ®

READ  Stacja kosmiczna NASA orbitująca wokół Księżyca byłaby klaustrofobiczna