Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosja twierdzi, że Polska wyzwoliła wojska sowieckie podczas II wojny światowej i nie dokonała inwazji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji Wymagany Sowiecka inwazja na Polskę podczas II wojny światowej w piątek była aktem wyzwolenia, odradzającym się na wiele lat Dyskusja Tajny pakt Hitler-Stalin między nazistowskimi Niemcami a Związkiem Radzieckim w celu stworzenia Europy Wschodniej.

„17 września 1939 r. Armia Czerwona rozpoczęła kampanię wyzwoleńczą na terytorium Polski”, napisała na Twitterze, uniemożliwiając wojskom nazistowskim inwazję na sowiecką Białoruś.

„Ludzie zachodniej Białorusi i zachodniej Ukrainy z radością powitali radzieckich żołnierzy” – powiedział minister, otrzymując gniewne odpowiedzi od użytkowników.

Twierdzenie to jest echem stanowiska Moskwy w sprawie sowieckiej okupacji ziem polskich po inwazji hitlerowskiej na Polskę oraz wzajemnych oskarżeń pod adresem Warszawy w związku z wybuchem II wojny światowej.

Rosja nie zgadzała się z rolą Stalina w II wojnie światowej, podpisując z Hitlerem układ Ribbentrop-Mołotow, który podzielił Europę Wschodnią na strefy władzy.

Prezydent Władimir Putin oskarżył Polskę w ostatnich latach o rozpoczęcie tak zwanej Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w Rosji i zaprzeczył, jakoby Stalin i Hitler byli w równym stopniu odpowiedzialni za wojnę.

Przemawiając do rezolucji Parlamentu Europejskiego potępiającej wybuch wojny sowiecko-nazistowskiej Mołotow-Ribbentrop w 1939 r., Putin powiedział, że wojna mocarstw zachodnich z Hitlerem doprowadziła do wojny.

Wśród zarzutów, że Rosja nie doceniła zbrodni Stalina za 20 lat rządów Putina, ustawodawcy uchwalili ustawę w tym roku. Zakaz porównań radziecko-nazistowskich.

Związek Radziecki był odpowiedzialny w 1990 r. za zamachy w 1940 r. na blisko 22 000 polskich urzędników, znane jako zabójstwo Kaddafiego.

READ  Mundial 2022: Meksyk odpadł, ale Polska „szalony dzień piłki nożnej”