Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski minister mówi „samobójstwo”, aby głosować za funduszem pomocowym UE: FT

Financial Times donosi, że polski minister finansów chce, aby partie polityczne głosowały za unijnym pakietem pomocy w przypadku epidemii, ponieważ przez porażkę kraj straci tanią opcję finansową na ożywienie gospodarki.

Tadeusz Koskinski, mianowany ministrem finansów przez rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość, powiedział gazecie, że głosowanie przeciwko zatwierdzeniu funduszu ratunkowego w polskim parlamencie było „samobójstwem”. Fundusze spoza UE ”i„ w tej cenie. ”

Jego komentarze pojawiają się, gdy partia rządząca ściera się z jednym ze swoich sojuszników, Zjednoczoną Polską, o fundusz ratunkowy w wysokości 50 750 miliardów (892 miliardów dolarów). Członek koalicji zaznaczył, że pakiet pozwoli mu na emisję własnego długu, a Polska nie jest zainteresowana podpisywaniem pożyczek dla innych krajów UE o słabszych gospodarkach.

Kiedy to jest Polska nie wdroży porozumienia – które muszą zaakceptować wszystkie państwa członkowskie – co podkreśla podziały w kontrowersyjnej koalicji rządzącej, która rozwija się od wygranych reelekcji w 2019 roku.

Sejm RP zbiera się 14 kwietnia. Jeśli fundusz ratunkowy zostanie zatwierdzony, Polska otrzyma 0,11,1 mld euro.

Polski sojusz może złamać plan UE Kaczyński Ostrzega

READ  Polska Bulldogs przeciwko Canfield Cardinals WKBN Gra tygodnia 19 sierpnia 2021 r.