Economy

Robert Kubica zachowuje rolę Alfa Romeo w 2022 roku, ORLEN przedłuża umowę o tytuł

Alfa Romeo potwierdziła, że ​​Robert Kubica pozostanie kierowcą rezerwowym w 2022 roku, a sponsorzy tytularni przedłużyli kontrakt z zespołem.

Polski operator stacji benzynowych ORLEN będzie nadal sponsorować zespół w przyszłym roku, a udział Kubicy, zdobywcy Grand Prix Kanady 2008 w zespole, był częścią tego, co firma nazywa „strategiczną inwestycją” w ramach Alfa Romeo.

Polski kierowca brał udział w dwóch dużych wyścigach w tym sezonie, zastępując Kimiego Raikkonena, gdy Finn uzyskał pozytywny wynik testu Covid-19, i będzie kontynuował swoje obowiązki rezerwowe przez trzeci rok z Alfą.

„Cieszymy się, że możemy przedłużyć naszą udaną współpracę z PKN ORLEN na trzeci rok” – powiedział po ogłoszeniu Team Leader Fred Vasseur.

„ORLEN jest błyskawicznie rozpoznawalną marką na szerokim i rozwijającym się rynku, a oni udowodnili, że są lojalnymi kibicami zespołu, a ich obecność podkreśla i wzmacnia naszą determinację, aby być jedną z najbardziej atrakcyjnych drużyn sportowych dla globalnych marek.

„Co najważniejsze, podzielamy zaangażowanie w ciągłe doskonalenie, zarówno na właściwej drodze, jak i w ich działalności, i jesteśmy zdeterminowani, aby dalej się razem rozwijać.

„Ich kampania aktywacyjna była na najwyższym poziomie, docierając do fanów w całej Europie i poszerzając dostęp do zespołu i świata Formuły 1 i nie możemy się doczekać ujawnienia kolejnych etapów tego programu”.

Daniel Obajik, Prezes Zarządu PKN ORLEN dodał: „Zawody na torze F1 transmituje 99 telewizorów, a łączna widownia, według badań studia Nielsen, sięga nawet 400 mln widzów.

Medialna wartość marki ORLEN z przekazów telewizyjnych do listopada 2021 roku wyniosła ponad 550 mln zł [approx. £9.85m]. Dlatego udział we współpracy z Robertem Kubicą i zespołem Alfa Romeo Racing ORLEN jest dla nas strategiczną inwestycją.

„Jako firma o zasięgu międzynarodowym z sukcesem zbudowaliśmy wspólną platformę do prowadzenia działań marketingowych na wielu rynkach, na których prowadzimy działalność.”

READ  Liderzy G20 handlują w rzymskiej chmurze

Valtteri Bottas i Guanyu Zhou będą głównymi kierowcami Alfy Romeo w przyszłym sezonie, a Kubica podzieli się swoim doświadczeniem w garażu.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment