Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ri Kane jest nadal na Ukrainie po tym, jak zespół przeniósł się do Polski

Ri Kane jest nadal na Ukrainie po tym, jak zespół przeniósł się do Polski

Ray King [ILGAN SPORTS]

Według doniesień lokalnych serwisów informacyjnych we wtorek Ri Kin, koreański YouTuber i były oficer specjalny w marynarce wojennej Korei, który w zeszłym tygodniu udał się na Ukrainę, by walczyć z Rosją, przebywał w pobliżu polskiej granicy, chociaż sam Ri powiedział inaczej.

Tygodnik Chosun donosi, że Ray i jego trzyosobowy skład byli w Kijowie na początku tego miesiąca, ale teraz próbują wyjechać do Polski z powodu obaw o bezpieczeństwo na Ukrainie.

W raporcie stwierdzono, że przebywają w pobliżu polskiej granicy, ponieważ polski rząd odmówił im wjazdu. Eksperci przypuszczają, że powodem tego jest to, że on i jego zespół wjechali na Ukrainę bez odpowiedniej wizy.

Jednak Rey odrzucił zarzuty dotyczące artykułu zamieszczonego we wtorek na Instagramie, wskazując, że przebywa na Ukrainie, aby walczyć.

„Moi koledzy z drużyny bezpiecznie opuścili Ukrainę, a ja teraz jestem tu sam” – czytamy w poście. „Jest tu wiele do zrobienia”.

Poprosił ludzi, aby przestali rozpowszechniać o nim fałszywe wiadomości.

7 marca Ri i jego zespół ogłosili, że przybyli na Ukrainę pomimo „silnych zastrzeżeń” Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Seulu.

Z ostrzeżeniem o podróżowaniu na poziomie czwartym, najwyższym w systemie czteropoziomowym, koreański rząd zakazał podróży na Ukrainę od czasu ataków, które rozpoczęły się w lutym.

Złamanie zakazu i wjazd do kraju może skutkować nawet rocznym pozbawieniem wolności, grzywną do 10 milionów wonów (8 000 dolarów) lub unieważnieniem paszportu. Ponadto koreańskie prawo zabrania swoim obywatelom udziału w bitwach bez zgody rządu.

Rhee był kiedyś jedną z najbardziej rozchwytywanych osobowości telewizyjnych po tym, jak dwa lata temu jego występ w serialu „Fake Men” na YouTube był wielkim hitem. Ale jego popularność była krótkotrwała, a dziennikarz, który zmienił się w YouTube, ujawnił, że Rhee molestował seksualnie kobietę w 2017 roku. Rhee przyznał, że został skazany, ale twierdził, że został niesłusznie oskarżony.

READ  Zmartwiona rodzina Katie Price dzieli się swoimi obawami | Wiadomości o rozrywce

By Li Jian [[email protected]]