Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Reżyser „Artysta” Michel Hazanavicius przedstawia pierwszy film animowany w Annecy

Reżyser „Artysta” Michel Hazanavicius przedstawia pierwszy film animowany w Annecy

Reżyser zdobywca Oscara Michael Hazanavicius („ArtystkaPrzedstawił swój pierwszy projekt filmu animowanego w Annecy Intl. Festiwal Filmów Animowanych.

Zatytułowany „Najcenniejszy towar” to bestsellerowa adaptacja słynnego francuskiego dramatopisarza i autora książek dla dzieci Jean-Claude’a Gromberga, który był współautorem filmu z Hazanaviciusem.

Więcej od Variety

Osadzona w formie klasycznej opowieści fantasy w animacji 2D, której akcja toczy się w czasie II wojny światowej, opowiada historię biednego drwala i jego żony, którzy mieszkają głęboko w polskim lesie. Ku przygnębieniu kobiety małżonkowie nie mają dzieci.

Pewnego dnia, szukając jedzenia, zobaczyła paczkę spadającą z czegoś, co uważała za pociąg towarowy przejeżdżający przez las. W środku dziewczynka zostaje wyrzucona z pociągu przez swojego żydowskiego ojca – jego żona nie ma już wystarczającej ilości mleka, by nakarmić bliźnięta – w nadziei na ich uratowanie. Żona drwala postanowiła zatrzymać cenny ładunek i wyhodować go jako swój własny, wbrew woli męża.

Hazanavicius zaangażował się w projekt ponad trzy lata temu, ale pandemia COVID-19 zawiesiła go, umożliwiając mu w międzyczasie nakręcenie tegorocznego artykułu redakcyjnego w Cannes „Final Cut”.

Reżyser, którego rodzina uciekła przed nazistami w Europie Wschodniej, wyjaśnił, jak niechętnie początkowo podjął się tego projektu, ale powiedział, że był głęboko poruszony, gdy przeczytał książkę, której autorem był także wieloletni przyjaciel rodziny.

Hazanavicius powiedział: „Ostatni ocaleni z Holokaustu umierają, a wkrótce nie będzie zeznań ustnych za ten okres, wkraczamy w historię z literą „H”.

„Teraz wyobraźnia jest otwarta na opowiedzenie tych dotychczas świętych historii. Robienie tego poprzez bajkę opowiedzianą w animacji, ostateczną formę powieści, oznaczało wzięcie odpowiedzialności za to wejście do wyobraźni – i wydawało mi się, że szlachetne przedsięwzięcie”.

Stojąc przed pytaniem, jak opowiedzieć niewypowiedziane, reżyser stwierdził, że jego celem jest nadanie filmowi klasycznego wyglądu, który dawałby wrażenie, że był tam od zawsze. W tym celu szukał inspiracji w wielu miejscach, w tym we wczesnych filmach Disneya na początku lat dwudziestychDziesiąty Rosyjskie obrazy i druki japońskie.

READ  Recenzje filmów: Pinokio, Three Minutes: Extended, Lynch/Oz

Publiczność Annecy obejrzała także film nakręcony w zaledwie dwa tygodnie z prawdziwymi aktorami w kostiumach, który reżyser postanowił dać zespołowi animatorów dokładnego wyobrażenia o każdej scenie i przyspieszyć proces przedprodukcyjny.

W prezentacji zaprezentowano również rysunki głównych bohaterów narysowane przez reżysera, który sam rysuje storyboardy do wszystkich swoich filmów.

„Zrobienie niemego filmu ogromnie mi pomogło” – powiedział Hazanavicius, odnosząc się do swojego nagrodzonego Oscarem filmu Artysta. „Robię wszystkie moje filmy, ponieważ pozwala mi to mieć czysto graficzny obraz tego, jak będzie wyglądać. W tym filmie jest bardzo mało dialogów, więc rola zdjęć jest jeszcze ważniejsza, ponieważ mówią, a nie dialogi. Mój Ambicją jest to, że jeśli wytniesz dźwięk, nadal zrozumiesz film” .

Twórcy filmu poinformowali w czwartek, że narratorem filmu jest słynny francuski aktor Jean-Louis Trentegan, z Gérardem Depardieu i Dominique Blanc („Stand by”), których podkłada głos drwala i jego żony, a Denys Podalydès („Sorry Angel”) w roli głównej. człowiek ze złamaną twarzą. Trintignant niestety zmarł w piątek.

Muzyka skomponowana przez nagrodzonego Oscarem kompozytora Alexandre Deblatta („Kształt wody”, „The Grand Budapest Hotel”).

Obecnie trwają prace nad animacją, a produkcja ma ruszyć w październiku tego roku. Za animację odpowiada Studio 3.0 – dawniej Prima Linea, za nominowanym do Oscara filmem animowanym „Czerwony żółw”.

„The Most Valuable Merchandise” to produkcja belgijskiego Franco Jean-Pierre’a i Luca Dardenne z Les Films du Fleuve, Patricka Sobelmana, Ex Nihilo Roberta Guédiguiana, Florence Gastaud, Riada Sattouf i Les Compagnons du Cinéma i Hazanavicius La Classe América. Studiocanal zarządza sprzedażą na całym świecie.

Film zaplanowano na 2024 rok.

Annecy Festival - Źródło: Annecy Festival

Annecy Festival – Źródło: Annecy Festival

Festiwal w Annecy

Najlepszy asortyment

zapisać się na Różne Biuletyn. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, śledź nas na FacebookA ŚwiergotA Instagram.

READ  Raport dotyczący europejskiego rynku animacji, efektów dźwiękowych i gier wideo w 2022 r.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.