Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rezolucja Parlamentu Europejskiego potępia włoską retorykę antyprawicową, porównując ją z Polską i Węgrami

< 1 Odczytałem minutę

Parlament Europejski zaatakował niedawną retorykę włoskiego rządu, porównując Włochy i ich postawę anty-LGBTQ+ do innych krajów, takich jak Polska i Węgry.

W niedawno przyjętej rezolucji Parlament potępił szerzenie antyprawicowej, antyseksistowskiej i anty-LGBTQ+ retoryki przez wpływowych przywódców politycznych i rządy w UE, w szczególności powołując się na Węgry, Polskę i Włochy.

W rezolucji wyrażono również zaniepokojenie Parlamentu w związku z globalnym rozprzestrzenianiem się ruchów sprzeciwiających się prawom, płciom i osobom LGBTQ+, podsycanych przez przywódców politycznych i religijnych na całym świecie, w tym w UE.

Spośród 527 posłów do Parlamentu Europejskiego, którzy głosowali, 282 poparło rezolucję, 235 było przeciw, a 10 wstrzymało się od głosu. Rezolucja jest częścią większego wysiłku wzywającego do powszechnej kryminalizacji homoseksualizmu i tożsamości transpłciowej.

Sprzeciwiając się rezolucji, posłanka Forza, Patrizia Marrocco, określiła to posunięcie jako obraźliwe, argumentując, że porównywanie Włoch do krajów autorytarnych było poważną zniewagą dla demokratycznego i cywilizowanego narodu, takiego jak Włochy.

W rozmowie z Euractive wyraził swoją dezaprobatę dla trywializacji i instrumentalizacji ostatnich wydarzeń w Ugandzie oraz dyskryminujących przepisów nakładających karę śmierci na osoby LGBT+. Obiecał również, że włoski rząd nie będzie narażał praw osób LGBT+ ani dyskryminował osób ze względu na ich orientację seksualną.

Z kolei włoska Partia Demokratyczna zgadza się ze stanowiskiem Parlamentu Europejskiego i skrytykowała „niebezpieczne dryfowanie” obecnego włoskiego rządu.

Senator Cecilia D’Elia powiedziała, że ​​rezolucja Parlamentu Europejskiego potwierdziła to, co wielu we Włoszech już uznało: błędne poglądy rządu na temat praw coraz bardziej zbliżały Włochy do stanowiska Wicekrólestwa.

Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2023 r

Grupa dyskusyjna do tego naród K Listy miłosne od naszych czytelników. Masz wskazówki lub wiadomości, którymi chcesz się podzielić? Chodź tutaj, żeby nam coś powiedzieć.
Odwiedź sklep K Nation już teraz

READ  Absolwenci Grafton pomagają ukraińskim uchodźcom w Polsce