Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja: Morveren, Przestrzeń – teatr wszystkiego


Morveren z początku przyciągnął mnie (jako kogoś, kto dorastał na pograniczu Kornwalii i Devonu) obietnicami magii i kornwalijskimi legendami. Ta gra, rozgrywająca się w czarującej przestrzeni kosmicznej, przedstawia złożoność rodzinnych relacji kobiet, obejmujących trzy pokolenia tej lokalizacji. Początkowy pokaz misternie przebranych zwierząt dodaje niesamowitego, ale kapryśnego klimatu, jeszcze zanim historia się rozpocznie. Widownia jest również zdenerwowana, gdy zamaskowane stworzenia zbliżają się z pierwszego rzędu; Towarzyszy temu niepokojąco ciężki oddech i nienormalnie płynny ruch. Jeśli ta sekwencja…

ocena

Dobry

List miłosny do Kornwalii, syren i związków kobiecych, Morveren bada znaczenie społeczności i pozostania wiernym swoim korzeniom. Wplata magię i mity w zawiłości współczesnej kobiecej walki.

Morferyna Początkowo pociągały mnie (jako kogoś, kto dorastał na pograniczu Kornwalii i Devonu) obietnice magii i kornwalijskie legendy. Występowałem w urokliwej okolicy przestrzeń kosmicznaTa sztuka przedstawia złożoność rodzinnych relacji kobiet obejmujących trzy pokolenia tej scenerii.

Początkowy pokaz misternie przebranych zwierząt dodaje niesamowitego, ale kapryśnego klimatu, jeszcze zanim historia się rozpocznie. Widownia jest również zdenerwowana, gdy zamaskowane stworzenia zbliżają się z pierwszego rzędu; Towarzyszy temu niepokojąco ciężki oddech i nienormalnie płynny ruch. Gdyby ta sekwencja została włączona do całego spektaklu, pozwoliłoby to na silniejsze poczucie mitologii i magii. Jednak tak naprawdę był używany tylko jako narzędzie do rozpoczęcia obu prac i wydaje się, że niewiele zrobił, aby wesprzeć fabułę.

Aktorstwo jest niesamowicie silne przez cały spektakl, a zwłaszcza charakteryzacja jest widoczna od samego początku. Na szczególne uznanie zasługuje rola Kirina, którą pięknie przedstawia Charlotte Blandford. Kirin jest punktem centralnym przez cały czas, a pozostałe dwie postacie skupiają się na niej. Śledzimy jej zmagania (jako matki i córki) i ostatecznie wczuwamy się w jej wybory, ponieważ jej obowiązki rodzinne bezpośrednio kolidują z jej karierą.

READ  Supermasywna czarna dziura w sercu starożytnej galaktyki „znacznie większa niż oczekiwano” | nauki

Blandford prezentuje subtelny styl emocji i doskonale przedstawia wewnętrzną walkę o zachowanie odważnej twarzy. W wielu momentach spektaklu publiczność pozostaje na scenie tylko z Blandford, ale ona subtelnie sprawia, że ​​słuchasz każdego słowa.

Projekt dźwiękowy można określić jako mieszany. Czasami naprawdę poprawia momenty opowiadania historii, szczególnie podczas długich monologów, ponieważ pomaga nadać ton i tempo scenie. Jednak inne momenty wydają się niedopasowane, ponieważ niektóre dźwięki/piosenki są odtwarzane zbyt długo lub zbyt krótko i nie rozwijają się wraz ze sceną. Szkoda bo Becky Reedoryginalny dźwięk identyczny MorferynaDobry ton głosu, wystarczy przejść do strony fabularnej z większą subtelnością.

Sama historia jest dobrze napisana i bardziej przypomina list miłosny do Kornwalii. Istnieją dobrze zbadane i spójne odniesienia do różnych legend o Kornwalii i morzu. Jednak problemy pojawiają się, gdy dokonuje się pewnych wyborów dotyczących opowiadania historii. Na przykład ważna część fabuły przypada małej córeczce Ellie (Ayesha Nawaz), aby powiedzieć publiczności w dziecinny sposób. Trudno to nadążyć i łatwo jest przegapić ważne części na rzecz skupienia się na humorze dostawy Niwaza.

Całkowity, Morferyna samorodek. Są przebłyski fantazji, magii i żywej kreatywności i byłoby wspaniale, gdyby ta praca była dalej rozwijana, aby te aspekty naprawdę zabłysły na pierwszym planie.


Autor: Kate Webster
Reżyseria: Lou Corbin
Producent: Bethany Sharp i Lou Corbin
Kierownictwo muzyczne: Becky Reed

Morveren zakończył swój obecny bieg w The Space. Można go oglądać na żądanie do 15 kwietnia, aby uzyskać więcej informacji Tutaj.