Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wielkie poparcie dla nowej misji kosmicznej mającej na celu znalezienie „Earth 2.0”

Wrażenie artysty na temat tego, jak teleskop LUVOIR mógłby wyglądać raz uruchomiony. Źródło: NASA GSFC

Duży nowy teleskop kosmiczny poszukujący „Earth 2.0” — aby Hubble i wkrótce wprowadzony na rynek Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba (JWST) odniosły sukces — jest o krok bliżej rzeczywistości.


Duży skaner ultrafioletowy na podczerwień (LUVOIR) jest pionierską koncepcją misji spełniającą zalecenia długo oczekiwanego badania dekadowego Astro2020, które identyfikuje trzy „priorytetowe obszary nauki” do inwestowania w amerykańską astronomię i astrofizykę w ciągu najbliższych 10 lat. z drugiej strony.

Martin Barstow, profesor astrofizyki i nauk o kosmosie na Uniwersytecie w Leicester, został wyznaczony przez Brytyjską Agencję Kosmiczną na obserwatora zewnętrznego dla zespołu badawczego LUVOIR i jest współautorem raportu, który popiera tę propozycję. Jest także przewodniczącym zarządu Instytutu Teleskopu Kosmicznego, który nadzoruje obiekt, który napędza Hubble’a i będzie operował JWST.

Profesor Barstow mówi: „Znalezienie planet podobnych do Ziemi krążących wokół innych gwiazd jest niezwykle trudne, a ich odkrycie przekracza możliwości naszych obecnie planowanych misji kosmicznych, ale opracowujemy technologie do prowadzenia tych badań i jesteśmy bliscy wyposażenia w instrumenty do lotów kosmicznych ”.

„Misja taka jak LUVOIR jest narzędziem, którego potrzebujemy i jest to bardzo ekscytująca okazja. Poszukiwanie światów nadających się do zamieszkania i życia w innych częściach naszej galaktyki jest moim zdaniem jednym z najważniejszych zadań naukowych”.

„Będę czekał na odpowiedź na pytanie: „Czy jesteśmy sami” za mojego życia”.

Wielkie poparcie dla nowej misji kosmicznej mającej na celu znalezienie „Earth 2.0”

Symulacja naszego wewnętrznego Układu Słonecznego w świetle widzialnym widziana z odległości 40 lat świetlnych za pomocą teleskopu LUVOIR, podobna do zdjęć, jakie można wykonać na zewnętrznych planetach w sąsiedniej galaktyce. Masywny blask Słońca został stłumiony za pomocą instrumentu Coronagraph, dzięki czemu można było zobaczyć słabe planety. Źródło: R. Juanola Parramon, N. Zimmerman, A. Roberge (NASA GSFC)

LUVOIR to najnowsze wcielenie prawdziwego następcy Kosmicznego Teleskopu Hubble’a, zaprojektowanego do wykrywania celów w ultrafiolecie, świetle widzialnym i podczerwieni — w porównaniu do jedynej możliwości JWST w podczerwieni.

Jednym z jego głównych celów naukowych jest znalezienie i scharakteryzowanie podobnych do Ziemi planet krążących wokół pobliskich gwiazd. Teleskop jest wystarczająco potężny, aby znaleźć około 100 takich egzoplanet, które można następnie szczegółowo obserwować w poszukiwaniu śladów życia poza naszym Układem Słonecznym.

Początkowe projekty wykazują pewne podobieństwa do JWST, z segmentowym układem teleskopów i dużym baldachimem słonecznym rozmieszczonym na orbicie. Ale LUVOIR może pochwalić się segmentowym zwierciadłem o średnicy do 16 m – w porównaniu z obecną standardową matrycą o średnicy 6 m wyposażoną w JWST.

NASA przeanalizuje teraz zalecenia zawarte w raporcie i rozpocznie wdrażanie badań technologicznych w celu opracowania misji obejmującej LUVOIR i inne propozycje.

Podczas gdy nowa misja będzie prowadzona przez NASA, prawdopodobnie będzie miała miejsce międzynarodowa współpraca z partnerami, takimi jak Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), co pozwoli specjalistom z Uniwersytetu w Leicester i Space Park Leicester wnieść wkład w projektowanie, produkcję i testowanie.

Inżynierowie z Leicester przedstawili wskazówki dotyczące inżynierii mechanicznej dla Instrumentu Średniej Podczerwieni (MIRI), który ma być przewożony na pokładzie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. Space Park Leicester może poszczycić się najnowocześniejszym clean roomem i szeregiem możliwości produkcyjnych dla sektora kosmicznego.

The Decadal Survey of Astronomy and Astrophysics 2020 to 624-stronicowy raport napisany przez wpływowy panel astrofizyków i astronomów. Oprócz przyjęcia nowego dużego obserwatorium kosmicznego, inne zalecenia określają możliwości ziemskie, a także zmiany w sposobie, w jaki NASA wybiera nowe programy. Pełny raport jest dostępny w Narodowej Akademii Nauk, Inżynierii i Medycyny.


Kolejny teleskop kosmiczny NASA ma wystartować w grudniu


więcej informacji:
Pełny raport: www.nationalacademies.org/our-… ysics-2020-astro2020

Prezentowane przez Uniwersytet w Leicester

cytat: Duże wsparcie dla nowej misji kosmicznej mającej na celu znalezienie „Earth 2.0” (2021, 9 listopada) Pobrano 9 listopada 2021 z https://phys.org/news/2021-11-major-endorsement-space-mission-earth.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Bez względu na jakiekolwiek uczciwe postępowanie w celach prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść jest udostępniana wyłącznie w celach informacyjnych.

READ  Księżyc w pełni w sierpniu 2021 r.: Jak sfotografować niebieski księżyc telefonem lub aparatem z odpowiednimi ustawieniami | Fotografia