Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Raport: Rosja opuści Międzynarodową Stację Kosmiczną z powodu sankcji USA

Raport: Rosja opuści Międzynarodową Stację Kosmiczną z powodu sankcji USA

Rosja opuszcza Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) z powodu sankcji nałożonych na Moskwę w związku z jej konfliktem z Ukrainą – powiedział szef Rosyjskiej Agencji Kosmicznej.

„Decyzja została już podjęta, nie mamy obowiązku mówić o niej publicznie” – powiedział w wywiadzie Dmitrij Rogozin, dyrektor generalny Roscosmosu.

„Mogę tylko powiedzieć – zgodnie z naszymi zobowiązaniami, poinformujemy naszych partnerów o zakończeniu naszych prac nad ISS do publicznej wiadomości” – powiedział w sobotę Rogozin rosyjskim agencjom informacyjnym TASS i RIA Novosti.

Szef Roskosmosu powiedział też na początku kwietnia, że ​​zakończy się współpraca Rosji z jej partnerami, w tym NASA i Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) w sprawie orbitującego laboratorium.

W następstwie rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego Międzynarodowa Stacja Kosmiczna pozostała ostatnim dużym projektem kosmicznym, przy którym Moskwa współpracowała z innymi agencjami.

Kilka krajów na całym świecie, w tym Stany Zjednoczone, nałożyło na Moskwę szereg sankcji gospodarczych, a prezydent USA Joe Biden stwierdził, że posunięcie to „osłabi ich program kosmiczny”.

W marcu Rogozin zaapelował do agencji kosmicznych na całym świecie, prosząc je o zniesienie sankcji wobec rosyjskich firm rakietowych i kosmicznych, aby zapewnić ciągłość prac nad Międzynarodową Stacją Kosmiczną.

Współpraca z Międzynarodową Stacją Kosmiczną również pozostała ważna, ponieważ pływające laboratorium, w którym przebywa wielu astronautów, musi być stale utrzymywane na orbicie, aby uniknąć spadnięcia z powrotem na Ziemię.

Uważam tę sytuację za niedopuszczalną. Sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone, Kanadę, Unię Europejską i Japonię mają na celu uniemożliwienie działalności finansowej, gospodarczej i produkcyjnej naszych firm high-tech” – napisał Rogozin na Twitterze w kwietniu.

„Wierzę, że przywrócenie normalnych relacji między partnerami na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i innych wspólnych projektach jest możliwe tylko poprzez całkowite i bezwarunkowe zniesienie nielegalnych sankcji” – powiedział.

W zeszłym tygodniu na Międzynarodową Stację Kosmiczną przybyło trzech Amerykanów i włoski astronauta. Na pokładzie było już trzech rosyjskich kosmonautów, a także trzech amerykańskich astronautów i niemiecka koleżanka z załogi.

READ  zobacz | Musimy opanować nasz problem kosmicznych śmieci

NASA wskazała w lutym, że spodziewa się kontynuować eksploatację Międzynarodowej Stacji Kosmicznej do 2030 r. w swoim „planie przejścia” dla orbitującego laboratorium.

The Independent ma dumną historię prowadzenia kampanii na rzecz praw najsłabszych i po raz pierwszy rozpoczęliśmy naszą kampanię „Powitanie uchodźców” podczas wojny w Syrii w 2015 roku. Teraz, gdy odnawiamy naszą kampanię i ogłaszamy tę petycję w ślad za Ukrainą kryzys. kryzysie, wzywamy rząd do szybszego postępu w celu zapewnienia pomocy.

Aby dowiedzieć się więcej o Kampanii Powitania Uchodźców, Kliknij tutaj. Podpisanie petycji Kliknij tutaj. Jeśli chcesz przekazać darowiznę, proszę Kliknij tutaj na naszej stronie GoFundMe.