Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rada Miasta Manchesteru dyskutuje dziś o sprzedaży North Prolific Space Studios

Rada Miasta Manchesteru dyskutuje dziś o sprzedaży North Prolific Space Studios

Rada Miasta Manchesteru ma dziś rozważyć sprzedaż kompleksu West Gorton Space Studios prywatnemu nabywcy w drodze dzierżawy na 250 lat.

Teraz jest „właściwy czas” na sprzedaż Space Studios, zgodnie z raportem dla dyrektora naczelnego Rady Miejskiej Manchesteru, który dodaje, że sprzedaż „zrekompensuje ryzyko finansowe związane z działalnością, zabezpieczy komercyjny i operacyjny wkład powszechnie zaufanego operatora i zapewnić ciągłość pracy studia w przyszłości”.

Raport dodaje, że od 1 kwietnia 2023 r. względna wartość studiów kosmicznych wzrośnie z 645 000 GBP do 1,6 mln GBP, dzięki czemu czas będzie jeszcze bardziej odpowiedni, a prywatny właściciel wniesie „przenikliwość biznesową, która pomoże studiom przyciągnąć więcej produkcje do Manchesteru”. Oprócz potencjalnego zapewnienia zdrowych przepływów pieniężnych.

Rada Miejska Manchesteru jest właścicielem Space Studios od 2014 roku, kiedy rozpoczął się rozwój, a Manchester Creative Digital Assets zarządza obiektem w imieniu rady, wraz z centrum produkcyjnym Sharp Project w Newton Heath.

Kompleks kosmiczny składa się obecnie z sześciu faz o wysokiej specyfikacji oraz specjalnie wybudowanych obiektów pomocniczych o powierzchni 85 000 stóp kwadratowych. Jest jedna faza o powierzchni 30 000 stóp kwadratowych, cztery fazy o powierzchni 11 500 stóp kwadratowych i szósta o powierzchni 9 000 stóp kwadratowych oraz 10 000 stóp kwadratowych. mkw. Częściowo zadaszony warsztat budowlany / szalunkowy przylegający do obszaru załadunku. Bezpośrednio przy każdej scenie znajduje się przestrzeń pomocnicza, w tym pełen zestaw garderób/makijażu, prysznice i pralnia na miejscu. Witryna zajmuje łączną powierzchnię około 200 000 stóp kwadratowych.

W planach jest również rozbudowa kompleksu o kolejne dwa etapy i uważa się, że sprzedaż może przyspieszyć przekazanie kolejnych etapów. Następna faza Space Studios obejmie dodanie dwóch nowych scen dźwiękowych i obiektów pomocniczych o łącznej powierzchni 70 000 stóp kwadratowych.

Pozwolenie na rozbudowę wydano w marcu 2022 r., natomiast w ubiegłym roku Rada Miasta Manchesteru zabezpieczyła pobliską działkę o nazwie The Yard, która mogłaby ułatwić dalszą rozbudowę w przyszłości.

READ  Rosja: Opuścimy Międzynarodową Stację Kosmiczną i zbudujemy własną | Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Do dobrze znanych obiektów nakręconych do tej pory w Kosmosie należą światowy hit BBC Peaky Blinders, dramat historyczny Netflix The Crown, zapowiadająca się kontynuacja Disneya The Full Monty, główny pojazd ITVX Helena Bonham Carter, a także reklamy nazwisk rodzin, w tym So resort to foot i Johnniego Walkera.