Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Puchar Świata w darcie: Belgia odkłada na bok różnice, a Polska ustanawia nowy rekord średniej |  Wiadomości o strzałkach

Puchar Świata w darcie: Belgia odkłada na bok różnice, a Polska ustanawia nowy rekord średniej | Wiadomości o strzałkach

Kim Hoybrechts i Dimitri van den Berg odłożyli na bok różnice i wytypowali Belgię do drugiej rundy Pucharu Świata w darcie we Frankfurcie.

Duet wygrał swój mecz otwarcia z Finlandią w czwartkowy wieczór, ale zaraz potem w ich związku pojawiły się pęknięcia, a Huybrechts przyznał, że „nie dogaduje się” z Van den Bergiem, który również stwierdził, że jest między nimi „coś osobistego”.

Chcąc jednak uniknąć wojny domowej w zawodach PDC, utworzyli zjednoczony front przed piątkowym wieczorem starciem z Chinami.

Sesja wieczorna: Faza grupowa – mecze finałowe

Belgia 4-3 Chiny
Republika Czeska 1-4 Filipiński
Włochy 3-4 Szwecja
Polska 4-1 Litwa
Łotwa 4-2 dwa morza
Afryka Południowa 4-2 Islandia
Republika Irlandii 1-4 Chorwacja
Francja 4-0 Ukraina
Kanada 4-1 Węgry
Niemcy 4-0 Japonia
Australia 4-0 Góra Tarek
Dania 3-4 Stany Zjednoczone Ameryki

Transmisja na żywo Pucharu Świata w Darcie

Przed wieczornym meczem w Belgii Van den Berg i Hoybrechts wydali wspólne oświadczenie, w którym napisano: „Po wczorajszym zwycięstwie w Pucharze Świata w rzutkach usiedliśmy, aby omówić nasze niedawne różnice.

„Chociaż niektóre problemy nadal wymagają terminowego rozwiązania, jesteśmy w pełni zaangażowani, aby jako zespół dać z siebie wszystko, aby wygrać Puchar Świata w darcie dla Belgii i jak najlepiej reprezentować siebie, nasze rodziny i nasz kraj „Zaczynamy od dzisiejszego meczu z Chinami, a teraz skupiamy się na przygotowaniach do tego meczu.” „Jako zespół”.

W zaciętym meczu potrzebne było zgranie, gdyż Van den Berg strzelił 86 punktów pod presją w pierwszym meczu i przypieczętował zwycięstwo 4:3.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwo dostępny odtwarzacz wideo

Polacy Krzysztof Ratajski i Krzysztof Kciuk łącznie uzyskali średnią 118,10, ustanawiając rekord średniej trzech strzałów w tej imprezie.

Krzysztof Ratajski i Krzysztof Kciuk ustanowili nowy rekord świata w średniej par, docierając do ostatniej 16-stki.

Po pokonaniu Portugalii w pierwszym meczu grupy G Ratajski i Ciuc wykorzystali swój styl i wyprzedzili litewski duet Dariusa Labanauskasa i Mindaugasa Parauskasa, uzyskując imponującą średnią 118,10 w meczu, w którym zwycięzca bierze wszystko.

Polski duet wystrzelił 14, 13, 12 i 12 rzutek, aby uczcić zwycięstwo 4:1, pobijając poprzedni rekord Michaela van Gerwena i Raymonda van Barnevelda, który wynosił 117,88, ustanowiony w 2014 roku.

Gospodarze Niemcy awansowali do 1/8 finału bez porażki, po kolejnym zwycięstwie nad Hongkongiem 4:0 w czwartkowy wieczór otwarcia.

„Wytrzymamy to” – zażartował Martin Schindler, który w ubiegłorocznym finale wraz z Gabrielem Clemensem dotarł do ćwierćfinału.

„Nie jest łatwo grać przed swoimi fanami, ponieważ chcemy dać z siebie wszystko, chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, ale jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zakwalifikowaliśmy się.

„Nie wybiegamy poza jutro. Wierzymy w siebie, jesteśmy pewni swoich umiejętności, ale jest wiele silnych zespołów, więc skupiamy się tylko na nas”.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwo dostępny odtwarzacz wideo

José de Sousa popełnił kosztowny błąd w pierwszym meczu Portugalii z Litwą, po czym Portugalia odpadła z turnieju

Obrońca tytułu Australia nie przegrał jeszcze meczu i odniósł łatwe zwycięstwo nad Gibraltarem 4:0, a Chorwacja odniosła niespodziewane zwycięstwo nad Irlandią 4:1.

W innych krajach Francja, Republika Południowej Afryki, Kanada, Łotwa, Szwecja i Filipiny odnotowały zwycięstwa, podczas gdy Dania przegrała ze Stanami Zjednoczonymi, ale mimo to zakwalifikowała się.

Sesja popołudniowa: Faza grupowa – mecze drugie

Finlandia 4-0 Chiny
Singapur 1-4 Filipiński
Szwajcaria 1-4 Szwecja
Portugalia 1-4 Litwa
Nowa Zelandia 4-1 dwa morza
Hiszpania 4-2 Islandia
Tajlandia 3-4 Chorwacja
Irlandia Północna 4-0 Ukraina
Indie 0-4 Węgry
Hongkong 3-4 Japonia
Gujana 1-4 Góra Tarek
Austria 4-2 Stany Zjednoczone Ameryki

Holandia w emocjonującym meczu zmierzy się z Belgią

Losowanie drugiej rundy

Anglia przeciwko Łotwa
Polska przeciwko Niemcy
Szkocja przeciwko Filipiński
Francja przeciwko Afryka Południowa
Walia przeciwko Dania
Szwecja przeciwko Kanada
Holandia przeciwko Belgia
Australia przeciwko Chorwacja

Losowanie sobotniej drugiej rundy odbyło się na scenie po zakończeniu fazy grupowej, a cztery najlepsze kraje w rankingu przygotowywały się do walki we Frankfurcie.

O miejsce w ćwierćfinale najlepiej rozstawiona Anglia zmierzy się z Łotwą, a czterokrotna zwyciężczyni Holandii zmierzy się z Belgią w ekscytującym meczu 1/8 finału.

Dwukrotni zwycięzcy Szkocji zmierzą się z Filipinami, a zwycięzcy z 2020 r. Walia – ulubieni bukmacherzy w ten weekend – zmierzą się z niespodziewaną Danią.

Australia zmierzy się z obrońcą tytułu Chorwacją, gospodarze – Niemcy z rekordową Polską, a Francja z RPA, a Szwecja i Kanada również będą walczyć o miejsce w dniu finału.

Transmisja na żywo Pucharu Świata w Darcie

Sesja popołudniowa: Mecze drugiej rundy (15 najlepszych meczów)

Francja przeciwko Afryka Południowa
Szwecja przeciwko Kanada
Australia przeciwko Chorwacja
Szkocja przeciwko Filipiński

Sesja wieczorna: Mecze drugiej rundy (15 najlepszych meczów)

Walia przeciwko Dania
Anglia przeciwko Łotwa
Holandia przeciwko Belgia
Polska przeciwko Niemcy

To tutaj wkraczają duzi chłopcy i Ando jest pewny siebie

Gary Anderson wraz z Peterem Wrightem wygrał Puchar Świata w rzutkach 2019
zdjęcie:
Gary Anderson wraz z Peterem Wrightem wygrał Puchar Świata w rzutkach 2019

Gary Anderson przybywa do Frankfurtu pełen pewności siebie po imponującym powrocie w 2023 roku, kończąc trzyletnią suszę o tytuł mistrzem graczy w marcu.

Dwukrotny mistrz świata dotarł także w poniedziałek do finału 13. Mistrzostw Graczy w Hildesheim, gdzie uległ numer jeden na świecie Michaelowi Smithowi w emocjonującym finałowym rzutach karnych.

„Minęły cztery lata, odkąd Peter i ja zdobyliśmy tytuł, więc dobrze będzie wrócić do gry” – powiedział „The Flying Scotsman”, który wraz z Peterem Wrightem po raz ostatni poprowadził Szkocję do zdobycia pierwszego tytułu mistrza świata w barwach narodowych . Partnerstwo w 2019 roku.

„W każdym sporcie, jeśli możesz wygrać cokolwiek dla swojego kraju, nawet jeśli jest to domino, jest to niesamowite osiągnięcie”.

Puchar Świata w darcie będzie kontynuowany w sobotę we frankfurckiej Eissporthalle z podwójną sesją o 12:00 i 18:00 na żywo w Sky Sports Action.

READ  Prognozy na piątkowy międzynarodowy mecz towarzyski z udziałem Polski i Niemiec