Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

PS5 wreszcie otrzymuje wsparcie dla ekranów i folderów 1440p

Sony w końcu dodaje obsługę ekranów 1440p do PlayStation 5, ku okrzykom wielu graczy, zwłaszcza tych korzystających z komputerów PC, z ekranami QHD.

Jest to funkcja, która od dawna była pożądana przez właścicieli PS5 i którą Xbox Series X/S obsługuje od momentu premiery.

Ta funkcja jest obecnie dostępna tylko dla użytkowników zarejestrowanych w kanale wersji beta oprogramowania układowego, ale wkrótce powinna zostać udostępniona wszystkim użytkownikom.

Komunikat prasowy Eurogamer: Dlaczego firmy zajmujące się grami wideo wciąż próbują łamać NFT?

Gry obsługujące 1440p będą natywnie renderowane w tej rozdzielczości, podczas gdy gry 4K zostaną przeskalowane w celu poprawy wygładzania krawędzi.

Inną bardzo potrzebną funkcją jest dodanie tak zwanych „list gier”, które zasadniczo działają jak foldery. Gracze mogą mieć do 15 list gier i do 100 gier na listę gier.

Aktualizacja wprowadza także cały szereg ulepszeń w zakresie obsługi użytkownika, w tym możliwość porównania różnicy między dźwiękiem stereo i 3D, możliwość poproszenia o wyświetlenie ekranu znajomego i otrzymywanie powiadomienia, gdy możesz dołączyć do gry, w którą gra twój członek drużyny.

Możesz przeczytać pełną listę usprawnień tutaj.

Teraz zastanawiam się, kiedy Sony będzie w stanie dodać obsługę tajemniczego 8K, oznaczenia, które wciąż znajduje się w pudełku PS5.

READ  Test Gran Turismo 7 Beta pojawia się na stronie PlayStation - GTPlanet