Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prowadzona przez kobietę firma „Cha’Firo” odniosła sukces na wyspie Clark Fulton

Prowadzona przez kobietę firma „Cha’Firo” odniosła sukces na wyspie Clark Fulton

Peggi Cruz, właścicielka i szefowa kuchni Cha’Firo, sprzedaje dania wegetariańskie i tradycyjne dania kuchni portorykańskiej, w tym wegańskie pastylki, chleb miodowy, ryż i fasolę oraz kurczaka maślanego. (Zdjęcie: Lee Chilcot)

Chaverorestauracja serwująca tradycyjne dania kuchni portorykańskiej i wegetariańskie pod adresem 2886 W. 25th Street, odniosła sukces w Clark Fulton, powiedziała właścicielka Peggy Cruz, i ma nadzieję rozszerzyć swoją działalność na Centrofila25 Rynek po oficjalnym otwarciu latem 2024 r.

Ta restauracja oferuje obecnie catering i imprezy typu pop-up, obsługując klientów z Clark-Fulton, powiedział Cruz, który dorastał w okolicy. W przyszłym roku planuje przywrócić Cha’Firo firmie wyłącznie cateringowej. Ponadto ma nadzieję otworzyć nową restaurację o nazwie Quarter Girl w CentroVilla25 i czeka na wiadomość, czy jej firma będzie częścią tego przedsięwzięcia.

Cha’Firo serwuje różnorodne tradycyjne dania kuchni portorykańskiej z akcentami wegetariańskimi i wegańskimi, w tym wegańskie pastylki, chleb miodowy, ryż i fasola oraz kurczak maślany.

Cruz, szefowa kuchni w Cha’Firo, powiedziała, że ​​wpadła na pomysł na biznes, uczęszczając do szkoły kulinarnej w Cuyahoga Community College w latach 2007–2011. Oficjalnie stworzyła Cha’Firo w 2016 r. Restauracja narodziła się w oparciu o tradycyjne portorykańskie przepisy jej matki i to, co Cruz nazywa „nie Dostęp do wegetariańskiej i wegańskiej kuchni w kuchni portorykańskiej.

„Wyczyściłem je” – powiedział Cruz. „Ponieważ portorykańska kuchnia zwykle zawiera wieprzowinę i mięso, wyczyściłam to wszystko i specjalizuję się w przyjaznej dla wegan kuchni portorykańskiej”.

Cruz powiedziała, że ​​wspólnota i jedność były częścią jej wizji, kiedy zdecydowała się połączyć tradycyjne przepisy z daniami wegetariańskimi i wegańskimi w restauracji Chavero.

„Moim celem było, aby wszyscy siedzieli przy jednym stole” – powiedziała. „Mięsożercy, wegetarianie, weganie, wszyscy nadal możemy tu usiąść i dostać coś od Cha’Firo”.

Zewnętrzna część restauracji Cha'Firo pod adresem 2886 West 25th Street w Clark Fulton.
Cha’Firo znajduje się pod adresem 2886 West 25th Street w Clark Fulton. (Zdjęcie: Lee Chilcot)

Powiedziała, że ​​Cruz zdecydowała się na dania wegetariańskie i wegańskie, głównie ze względu na jej syna. Cruz powiedziała, że ​​jej syn został wegetarianinem jako nastolatek, a ona musiała dostosować przepisy swojej matki, aby również zostać wegetarianką.

Cruz urodziła się w portorykańskiej rodzinie, która przed jej narodzinami przeniosła się do Nowego Jorku. Cruz powiedziała, że ​​wkrótce po jej narodzinach jej rodzice uczynili Clarka Fultona swoim domem. Jej rodzina mieszkała tam, a także przez dziesięciolecia w Riverview Public Housing w Ohio City. Restauracja wzięła swoją nazwę na cześć brata Cruz, Chaviro, który zmarł tragicznie w 1970 roku w wieku piętnastu lat. Cruz nazwał swoją restaurację na jego cześć.

READ  British Airways żałuje, że nie wpuszczono na pokład samolotu ukraińskiej rodziny | Brytyjskie linie lotnicze

Cruz powiedziała, że ​​gotuje całe życie.

„Jedzenie było moim życiem” – powiedziała. „Sprzedawałam żywność poza domem na długo przed pójściem na studia. W ten sposób płaciłam rachunki. Mając dzieci, musisz pracować”.

Po uzyskaniu dyplomu w Cuyahoga Community College Cruz pracowała w wielu placówkach kulinarnych, zanim założyła Chavero. Pracowałem pod Michał Szymon Między innymi w Lola Bistro, Wolstein Center i Cleveland Chop House.

Po uzyskaniu drugiego stopnia w zakresie zarządzania żywnością i napojami w 2018 r. Cruz stwierdziła, że ​​zdecydowała się zmienić model biznesowy Chavero z serwowania jedzenia na także spożywanie posiłków. Od 2022 roku restauracja mieści się w lokalizacji przy West 25th Street. W dalszym ciągu większość jej działalności opiera się na zamówieniach online. Cha’Firo jest obecny w Instagrama I Facebook.

Cruz stwierdziła, że ​​ponieważ dorastała w Clark-Fulton, zawsze starała się pomagać społeczności za pośrednictwem Chavero. „Dawanie młodym ludziom i dawanie czegoś od siebie mojej społeczności to dwie główne rzeczy, które utrzymują mnie przy życiu i sprawiają, że jestem szczęśliwy” – powiedziała. „Jestem podekscytowany Cleveland”.

Cruz twierdzi, że oprócz posiadania i prowadzenia restauracji Cha’Firo prowadziła w restauracji zajęcia z gotowania dla dzieci.

„Uczę je sztuki kulinarnej, podstawowych technik krojenia nożem i tego, jak wyżywić rodzinę przy ograniczonym budżecie” – powiedziała. „Odkąd tu jestem, prowadziłem około czterech lub pięciu zajęć, które trwały około czterech tygodni”.

Właścicielka Chavero, Peggy Cruz, przed szyldem i półką z napisem: "Witamy w Restauracji Chavero on Fire!"
Właścicielka Cha’Firo, Peggi Cruz, planuje ponownie przekształcić restaurację w działalność cateringową i ma nadzieję otworzyć nową restaurację o nazwie Quarter Girl na nadchodzącym rynku CentroVilla25. W tle obraz jej matki wykonany przez przyjaciółkę. (Zdjęcie: Lee Chilcot)

Cruz powiedziała, że ​​pod koniec tego roku planuje prowadzić lekcje gotowania także w szkołach w Cleveland.

Budowa CentroVilla25 następuje w związku z szybkim rozwojem miast w innych dzielnicach Cleveland, w tym w Ohio City na północy, oraz ogromnym napływem… Inwestowanie dolarów w Clarka Fultona, szczególnie w okolicach nowego szpitala MetroHealth przy W. 25th Street. Liderzy mają nadzieję, że CentroVilla25 da latynoskim właścicielom firm szansę wzięcia udziału w rewitalizacji tego obszaru i pomoże uczynić go miejscem docelowym dla kultury latynoskiej.

READ  W tym roku spodziewany jest dobry sezon na arbuzy

Cruz powiedział, że Quarter Girl pod hasłem „Just the Brick Girl” nawiązuje do swojego pochodzenia, w którym dorastała częściowo w mieszkaniach publicznych, będzie serwować mieszankę ulicznego jedzenia z Cleveland i Portoryko, a wszystkie ceny wyniosą 25 centów. . Powiedziała, że ​​jej wizją Quarter Girl jest rozwój i przekształcenie się w franczyzę dzięki unikalnemu połączeniu kuchni Cleveland i portorykańskiej.

„To uliczne jedzenie w Cleveland i Portoryko – kto tego nie chce?” Cruz powiedziała o menu na wynos, które będzie zawierało portorykańskie dania, takie jak empanady, a także potrawy z Cleveland Street, takie jak polscy chłopcy. Na wszystko będzie dostępna opcja wegetariańska i wegańska, a menu będzie w około 75% wegańskie.

Cruz ma także kilka innych koncepcji kulinarnych, które bada, i ma nadzieję, że CentroVilla25 będzie punktem wyjścia dla przyszłego rozwoju. „Nie mogę się doczekać otwarcia przestrzeni” – powiedziała. „Bądź tam i bądź rzecznikiem. I nie tylko, ale także bycia liderem społeczności dla ludzi, którzy przyjdą po mnie. Dla ludzi, którzy chcą otworzyć firmę, ale nie wiedzą od czego zacząć”.

CentroVilla25 jest w budowie pod adresem 3140 West 25th Street, więc z hiszpańskie centrum biznesowe, Grupa kierująca projektem kontynuuje zbiórkę pieniędzy na jego realizację. Kraj związkowy zwrócił się do HBC z prośbą o komentarz, ale nie był on dostępny. Cruz powiedziała, że ​​nie może się doczekać bycia częścią CentroVilla25, kiedy zostanie ona otwarta w przyszłym roku.

„Jestem zaszczycona, że ​​mogę być tego częścią” – powiedziała. „Walczyliśmy o coś dla nas od lat. Lata, lata i lata, a nikt nie chciał tego sfinansować. Na takie rzeczy potrzeba pieniędzy. Nikt nie myślał o naszej społeczności. Ale teraz to mamy. „

Można skontaktować się z Peggi Cruz, szefową kuchni i właścicielką restauracji Cha’Firo Instagrama I Facebook Lub dzwoniąc lub wysyłając SMS-a (216) 701-6535. Przeczytaj poprzednią relację The Land z CentroVilla25 Tutaj I Tutaj.

READ  Dane o bilansie płatniczym Polski rozczarowują stan