Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Projekt teleskopu Heriot-Watt mający na celu stworzenie układu „technologii kosmicznej”.

Projekt teleskopu Heriot-Watt mający na celu stworzenie układu „technologii kosmicznej”.

Przeczytaj więcej: Szkocki sektor kosmiczny zmierza w stronę ostatecznej granicy

Profesor Gill Murray, zastępca dyrektora ds. biznesu i przedsiębiorczości w firmie Heriot-Watt, wzywa więcej firm z całego sektora technologii kosmicznych do rozważenia lokalizacji na terenie parku badawczego.

Powiedziała: „W całej swojej historii Uniwersytet Heriot-Watt był zaangażowany w zaspokajanie zmieniających się potrzeb pracodawców. Kwitnący przemysł kosmiczny w Szkocji stanowi najnowsze osiągnięcie, dlatego staramy się rozwijać grupę wysoko wykwalifikowanych absolwentów, aby napędzać innowacje i badania.

„W naszym parku badawczym wkrótce pojawi się nowy teleskop wart wiele milionów dolarów, podążając śladami liderów branży, takich jak Celestia UK, którzy są znani ze swojej wiedzy specjalistycznej w zakresie satelitarnych systemów anten śledzących i którzy już tu ugruntowali swoją pozycję”.

Celem projektu HOGS jest zademonstrowanie i przetestowanie bezpiecznej kwantowo komunikacji kosmicznej w celu przeciwdziałania cyberatakom i stanowi część wspólnego wysiłku obejmującego uniwersytety w Bristolu, Heriot-Watt, Strathclyde i York, przy wykorzystaniu wiedzy z zakresu inżynierii kosmicznej dostarczonej przez RAL Space Rady ds. Obiektów Naukowych i Technologicznych Obiekt. .

Zwiastun: profesor Jill MurrayProfesor Jill Murray (Zdjęcie: przyczyniło się)

Stacja naziemna będzie wspierać badania w szerokim zakresie dziedzin, w tym świadomości sytuacyjnej w przestrzeni kosmicznej, astronomii, astrofotoniki i komunikacji optycznej. Projekt jest częścią dużej inwestycji w misję kosmiczną finansowanej przez Narodowy Program Technologii Kwantowych za pośrednictwem Centrum Komunikacji Kwantowej.

Szkocja dysponuje kompleksowymi możliwościami kosmicznymi, obejmującymi wyrzutnie i produkcję rakiet, a także możliwości w zakresie satelitów, danych i aplikacji. W sektorze zatrudnionych jest obecnie prawie 8500 osób, co stanowi 18% wszystkich stanowisk pracy w sektorze kosmicznym w Wielkiej Brytanii.

W tym ekosystemie firma Heriot-Watt znana jest ze swojej wiedzy specjalistycznej w zakresie komunikacji kwantowej i powiązanych technologii. Celem uniwersytetu jest obecnie pionierskie badania nad komunikacją kwantową za pośrednictwem satelity, umożliwiając udział w przyszłych misjach zespołom krajowym i międzynarodowym.

READ  Ambitny program NASA-USGS obserwacji Ziemi z kosmosu kończy 50 lat

Przeczytaj więcej: SaxaVord zapewnia Szkocji pierwsze miejsce w brytyjskim wyścigu w kosmos

Derek Shaw, dyrektor ds. innowacji w Scottish Enterprise, powiedział, że sektor kosmiczny jest branżą o największym wzroście w przyszłości, dlatego agencja postawiła sobie za cel pomóc krajowi stać się wiodącym krajem zajmującym się przestrzenią kosmiczną.

„W Narodowej strategii transformacji gospodarczej rządu Szkocji branża ta została uznana za potencjalny, kluczowy nowy rynek, z możliwością zdobycia 4 miliardów funtów udziału w światowym rynku kosmicznym, a Heriot-Watt wykazał się prawdziwą zdolnością przewidywania, realizując te ekscytujące plany, ” powiedział.

„Ponadto tworzenie miejsc dla innowacji to prawdziwa pasja szkockich przedsiębiorstw i nie mogę się doczekać, jak ta grupa przekształci się w naprawdę dobrze prosperującą społeczność firm, naukowców i agencji, które wprowadzą szkocki sektor kosmiczny w przyszłość”.

Przeczytaj więcej: Orbex przed startem zatrudni liderów branży

Park badawczy Heriot-Watt to największy i najbardziej znany park naukowy w Szkocji, zatrudniający około 1000 pracowników w 28 organizacjach.

Pani Murray dodała: „Jako uniwersytet staramy się kształtować nasz program nauczania tak, aby odpowiadał potrzebom biznesowym, aby stymulować wzrost gospodarczy i dobrobyt sprzyjający włączeniu społecznemu. Niedawno uruchomiliśmy nowy kierunek w dziedzinie inżynierii lotniczej, poszerzając naszą ofertę dla studentów, mając na celu kształcenie absolwentów .” Gotowi sprostać wymaganiom tego wschodzącego sektora.

„Każda firma działająca w sektorze kosmicznym, która zdecyduje się tu osiedlić, będzie cieszyć się nie tylko łatwym dostępem do stolicy i pasa centralnego Szkocji, ale także dużą pulą utalentowanych studentów, chcących zdobyć doświadczenie w branży i zatrudnienie”.

Amerykańska Fundacja Kosmiczna szacuje, że światowy przemysł jest obecnie wart około 546 miliardów dolarów (432,2 miliardów funtów). Wynika to z aktywności w sektorze komercyjnym, gdyż McKinsey Consulting Group szacuje, że do 2030 roku liczba ta osiągnie 1 bilion dolarów.

READ  Naukowcy wytwarzają „fałszywą grawitację” za pomocą kryształów fotonicznych