Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Projekt Galileo: Naukowcy szukają oznak technologii pozaziemskich | przestrzeń

Zespół naukowców rozpocznie nowy międzynarodowy projekt badawczy kierowany przez Uniwersytet Harwardzki Poszukiwać dowodów życia pozaziemskiego poprzez poszukiwanie zaawansowanej technologii, którą mogą pozostawić.

Projekt Galileo jest prowadzony przez profesora astronomii z Uniwersytetu Harvarda, Avi Loeba. Loeb współtworzył projekt z Frankiem Lukenem, dyrektorem generalnym Bruker Corporation, producenta sprzętu naukowego z Massachusetts.

„Biorąc pod uwagę niedawno odkrytą obfitość systemów Ziemia-Słońce, Projekt Galileo poświęcony jest propozycji, że ludzie nie mogą dłużej ignorować potencjalnego istnienia Pozaziemskich Cywilizacji Technologicznych (ETC)” – ogłosił zespół w oświadczenie w poniedziałek.

Projekt należy do rządu USA Przenosić Od zeszłego miesiąca wiele nieokreślonych zjawisk pogodowych zgłoszonych przez personel Marynarki Wojennej i Oumuamua, międzygwiezdny obiekt w kształcie naleśnika, który wszedł do Układu Słonecznego w 2017 roku. debata Wśród astronomów odnośnie jego prawdziwego pochodzenia.

Dla mnie Zespół projektu Galileo: „Wykazano, że Oumuamua ma wysoce anomalne właściwości, które podważają dobrze zrozumiałe naturalne wyjaśnienia”. „Możemy tylko spekulować… rozszerzając naszą wyobraźnię na „Oumuamua”, może to być pozaziemski obiekt technologiczny, podobny do bardzo lekkiego żagla lub anteny komunikacyjnej” dodany.

Zamiast szukać sygnałów elektromagnetycznych, Projekt Galileo będzie szukać obiektów fizycznych związanych z pozaziemskim sprzętem technologicznym, znanym również jako Podpisy techniczne.

Projekt będzie kontynuowany Trzy główne sposoby Wyszukiwanie: Pozyskiwanie obrazów UAP o wysokiej rozdzielczości za pomocą czujników wielodetektorowych w celu wykrycia ich natury, wyszukiwanie i prowadzenie dogłębnych badań obiektów międzygwiezdnych podobnych do Oumuamua oraz poszukiwanie potencjalnych satelitów zasilanych przez ETC.

„Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że projekt Galileo nie jest dla wszystkiego, nie dla wszystkich” Powiedziała Łukasza. „Ma określony zakres i ograniczenia” – dodał, odnosząc się do celu projektu, jakim jest badanie tylko znanych wyjaśnień fizycznych, a nie spekulowanie na temat poprzednich UAP, rzekomych obserwacji i nieformalnych raportów.

READ  Projekt teleskopu Heriot-Watt mający na celu stworzenie układu „technologii kosmicznej”.

„Chcemy rozwiać mgłę poprzez naukową i przejrzystą analizę, kompilując nasze własne dane, a nie dane oparte na czujnikach będących własnością rządu, ponieważ większość z tych danych jest poufna” – powiedział Laukyan.

Obecnie zespół wybierać Instrumenty, które planujesz kupić i planujesz zbudować dziesiątki systemów teleskopowych na całym świecie. Każdy system będzie składał się z dwóch 25 cm (10 cali) teleskopów z kamerą odpowiednią do wykrywania obiektów zainteresowania, podłączonych do systemu komputerowego, który filtruje dane.

„Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zamierzamy uzyskać interesujące wyniki”, Loeb Powiedziała Na niedawnej konferencji prasowej.

Projekt nosi imię włoskiego astronoma Galileo Galilei znanego z pionierskiego wykorzystania teleskopów, zastawy Aby „odważyć się spojrzeć przez nowe teleskopy, dosłownie i w przenośni”.