Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przestrzeń biurowa musi ewoluować wraz z potrzebami jej mieszkańców | Połączony

Chociaż możemy nie odnotowywać dużego napływu centrów miast przez kilka tygodni, a nawet miesięcy, w końcu zobaczymy, że firmy zaczną wymagać od pracowników przychodzenia, jeśli nie w pełnym wymiarze godzin, to przynajmniej na kilka dni w tygodniu. Zasadniczo stawka jest bardzo wysoka dla właścicieli aktywów biznesowych, inwestorów i właścicieli firm.

Wiele z nich wydało duże kwoty kapitału na przeprojektowanie i renowację biur, aby były bezpieczne dla pracowników. Nie wspominając o organizacjach, które przed pandemią dokonywały odnowy wielkim kosztem i chcą jak najlepiej wykorzystać swoje inwestycje.

Jednak w tym wszystkim musimy być w pełni świadomi samych powracających pracowników. Postawy zmieniły się drastycznie, a pracownicy z reguły przyzwyczaili się do pracy zdalnej. . To, co kiedyś było wyjątkiem, teraz jest regułą.

Co więcej, przeoczenia i przeoczenia nie są już tolerowane w projekcie biura i dostępnych udogodnieniach, które zostały wcześniej zaakceptowane. Uczestnik naszego ostatniego okrągłego stołu „Przyszłość biura po Covid” powiedział zwięźle: „Nie możemy zaprojektować przestrzeni, które wystarczyły dwa lata temu. Krajobraz zmienił się nieodwracalnie i musimy odpowiedzieć przestrzeniami, które spełniają współczesne oczekiwania”.

Z pewnością ta sejsmiczna zmiana kulturowa zasadniczo zmieniła planowanie i wyposażenie przestrzeni biurowej, co zarówno firmy, jak i właściciele nieruchomości powinni traktować poważnie. Jak powiedział dyrektor HR podczas tego samego wydarzenia, „Różnica może teraz polegać na zatrzymaniu lub przyciągnięciu pracowników lub firmie decydującej się na podpisanie umowy najmu powierzchni usługowej”. Tak więc opracowanie projektu biurowego wraz z priorytetami pracowników wiąże się z zdecydowanie korzyściami biznesowymi, jakie niesie ze sobą dana firma.

Dobra wiadomość dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, ponowna ocena projektu wnętrza komercyjnej powierzchni biurowej nie musi być trudna. Jednak w erze post-Covid wymaga to ludzkiego dotyku i pewnego stopnia sumienia, z cechami takimi jak empatia, intuicja i elastyczność tkwiące w briefie.

READ  Rozpoczęła się kampania „Podziel się przestrzenią”, aby zwiększyć bezpieczeństwo na lokalnych drogach

Zasadniczo chodzi o coś więcej niż tylko zrzucanie partycji (choć ważne, z wielu powodów). Musi być starannie skoordynowany, ściśle współpracując z autoryzowanym architektem lub projektantem, aby stworzyć projekt, który będzie odpowiedni nie tylko do celów biznesowych, ale także sprawi, że pracownicy poczują się bezpiecznie i zmotywowani.

Tam, gdzie kiedyś praca przenikała życie, teraz życie przenika pracę, a teraz niewielu lubi ideę zagraconego, ciasnego, słabo oświetlonego biura, które odbija się na zdrowiu fizycznym i psychicznym. Pracownicy chcą czuć się pod opieką środowiska, w którym się znajdują, tak jak firma, w której pracują. Dlatego tak ważne są układy skoncentrowane wokół ludzi i urządzeń.

Ludzie są teraz bardziej zaniepokojeni środowiskiem i szerszym ekosystemem. Oczekują, że organizacja, dla której pracują, będzie miała solidną strategię ESG, co powinno znaleźć odzwierciedlenie również w strukturze, umocowaniu i wykończeniu sposobu ich działania. Ponownie chodzi o świadomy projekt, który ma szerszy pozytywny wpływ poza cztery ściany przestrzeni roboczej. Na przykład, czy można zintegrować pasywny lub hybrydowy system HVAC z systemem czysto mechanicznym, jednocześnie zapewniając lepszą jakość powietrza i niższe emisje?

Wszystko to sugeruje, że nasze przestrzenie biurowe muszą stać się bardziej osobiste, skupiać się na poszczególnych pracownikach i tworzyć środowisko, w którym mogą być najbardziej produktywni. Era frekwencji minęła i nie powinniśmy próbować do niej wracać.

Jeśli jeszcze się nad tym nie zastanawiałeś, ponownie oceń lokale, które chcesz wynająć lub, co równie ważne, Twoi pracownicy wrócą. Czy po Covid mogą sobie radzić lepiej i czy są dostosowane do nowych potrzeb pracowników? Dynamicznie, czy Twoja firma uzyska z nich to, co najlepsze w tym środowisku?

To delikatna równowaga, ale to właśnie takie podejście do projektowania biura zachęci ludzi do powrotu do biura, zapewniając długoterminową wartość i bardzo znaczący zwrot z inwestycji w wykończenie.

READ  Maker Space na University of Huddersfield może zmienić reguły gry dla przedsiębiorców i start-upów

Ostatecznie, doskonałe środowiska pracy są korzystne zarówno dla właściciela, najemcy, projektanta, wykonawcy, jak i użytkownika końcowego.

Alan Wood, Dyrektor Generalny, Systemy Optima