World

Prognoza fali upałów: piekielne afrykańskie powietrze pustynne 50C upiecze Europę w dziwnym wydarzeniu przez tydzień | pogoda | Aktualności

Kolumny palącego powietrza z Afryki Północnej zaczną ogarniać w ten weekend dużą część Europy – w tym, co jeden z prognostów nazwał „katastroficzną falą upałów”. Rzadkie spodnie khaki powodują tę dziwną pogodę i przenoszą ekstremalne warunki pogodowe z Sahary nad południową Europą.

Oczekuje się, że we Włoszech pierwszy wybuch ekstremalnych temperatur nastąpi w niedzielę, zanim strefa wysokiego ciśnienia rozprzestrzeni się na południowy wschód w kierunku Grecji, Bułgarii i Turcji.

Prognozy przewidują, że rtęć rozbije się o 40°C (104°F) w ten weekend, zanim pod koniec przyszłego tygodnia wzrośnie do 45°C (113°F) i nawet do 50°C (122°F).

Najwyższa temperatura kiedykolwiek zarejestrowana w Europie miała miejsce 10 lipca 1977 r., kiedy rtęć osiągnęła 48 °C (118 °F) w Atenach w Grecji.

Najnowsze mapy pokazują system surowych warunków pogodowych zmierzający w kierunku Europy.

Wykresy temperatur pokazują, że duże obszary południowej Europy zmieniają kolor na ciemny odcień czerwieni w ciągu następnych siedmiu dni.

Jan Schenk, prezes The Weather Channel w Niemczech, powiedział: „Katastrofalna fala upałów zmierza do południowej Europy, przygotujcie się, temperatura może w przyszłym tygodniu osiągnąć 50 stopni Celsjusza, a rekord temperatury może zostać pobity w całej Europie. jest obecnie w 48 stopniach Celsjusza.

“Co się stanie? Khamasin będzie dmuchnął niewiarygodnie silnie od Afryki Północnej do Włoch i aż do Rumunii i wypchnie to pustynne powietrze do południowo-wschodniej Europy.

„W pewnym momencie nie będzie możliwe rozróżnienie między różnymi masami powietrza, a wtedy w Grecji będzie tak gorąco jak na pustyni, a potem zobaczymy wielkie upały i zobaczymy, jak temperatury wzrosną do 43 stopni Celsjusza do 45 stopni. stopni Celsjusza, a na niektórych obszarach możliwe jest nawet 50 stopni Celsjusza.”

Wiatry sirocco pochodzą z Afryki Północnej i Morza Śródziemnego.

Biuro Meteorologii opisuje wiatry pogodowe jako „gorące, suche i często zakurzone”.

Zjawisko ekstremalnych warunków pogodowych wiąże się również ze zwiększonym ryzykiem pożarów na całym kontynencie.

Czytaj więcej: Brexit: chaos w UE sprawia, że ​​AstraZeneca patrzy w przyszłość szczepionek

“2021 to już rok, w którym wybuchły pożary, mamy już o wiele więcej pożarów niż w ostatnich latach. 2,5 razy więcej. Więc prawdopodobnie będzie to kontynuowane.”

Zmiany klimatyczne spowodowały również wzrost temperatury mórz, a meteorolog powiedział, że Morze Śródziemne podniosło się nawet o trzy stopnie.

Dodał: „Ponadto temperatura wody w Morzu Śródziemnym jest już bardzo wysoka.

„Jest od 2,5 do 3 stopni powyżej średniej, więc jesienią prawdopodobnie nadejdzie silny sezon medyczny, który przypomina huragany nad Morzem Śródziemnym, które mogą również przynieść dużo deszczu i silne wiatry.

„Woda w Morzu Śródziemnym jest naprawdę gorąca, podobnie jak w Atlantyku, gdzie zwykle występują huragany.

Tak więc w przyszłym tygodniu czeka nas prawdziwa katastrofa, fala upałów potrwa około tygodnia.

„Wtedy będzie trochę lepiej, ale w południowo-wschodniej Europie nadal będzie gorąco”.

(Dodatkowe sprawozdanie Moniki Ballenberg)

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment