Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pro-Putin Kadyrow krytykuje działania armii rosyjskiej w sprawie wycofania się Ukrainy |  Ramzan Kadyrow

Pro-Putin Kadyrow krytykuje działania armii rosyjskiej w sprawie wycofania się Ukrainy | Ramzan Kadyrow

Powołany przez Kreml przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow skrytykował kierownictwo rosyjskiej armii po tym, jak zostało zaskoczone. Wojna Ukrainy przeciwko rosyjskiej inwazji na północnym wschodzie.

Wskazując, że Kreml może spotkać poważne reperkusje z powodu utraty terytorium, które rosyjskie administracje okupacyjne wielokrotnie powtarzały, że zamierzają zachować „na zawsze”, Kadyrow zasugerował również, że Prezydent Rosji Władimir Putin Może nie być świadomy prawdziwego stanu rzeczy.

„Popełnili błędy i myślę, że wyciągną niezbędne wnioski” – powiedział Kadyrow w wiadomości audio opublikowanej w niedzielę na swoim kanale Telegram.

„Jeżeli nie nastąpią żadne zmiany w strategii dziś lub jutro, będę musiał porozmawiać z kierownictwem MON i kierownictwem kraju, aby wyjaśnić im rzeczywistą sytuację w terenie. To bardzo ciekawa sytuacja. ” powiedział Kadyrow, były buntownik, który stał się sojusznikiem Kremla, który rządzi Czeczenią – republiką. Rosjanin na Kaukazie – żelazną ręką i ma pod swoim dowództwem siły paramilitarne „To niesamowite, powiedziałbym”.

Od lutowej inwazji Kreml skupił się na wyciszeniu liberalnych głosów krytycznych wobec wojny, ale gdy sytuacja na polu bitwy pogarsza się, Putinowi boli głowa, co zrobić z byłymi kibicami, którzy chcą, aby Rosja wysłała na wojnę więcej żołnierzy, aby zmienić kurs.

Wiele jednostek czeczeńskich było zaangażowanych w rosyjski wysiłek wojenny i chociaż Kadyrow wydaje się być bardzo lojalny wobec Moskwy, jest jedną z niewielu rosyjskich postaci politycznych, nad którymi Kreml nie w pełni kontroluje.

Wszystkie oczy będą zwrócone na to, jak Putin zareaguje na odwrót. Wcześniej ukrywał zarzuty, które strasznie przeliczył w lutym, kiedy sądził, że armia rosyjska może zaatakować. Ukraina w ciągu kilku dni. W niedawnym wystąpieniu powiedział, że Rosja „nic nie straciła” podczas wojny, ale ciężkie straty w ostatnich dniach mogą być trudniejsze do przekonania ludności rosyjskiej.

READ  Stosunki chińsko-rosyjskie rosną, gdy ujawniają się „słabości” Pekinu | świat | Aktualności

W sobotę, z katastrofalnymi wiadomościami napływającymi z frontu, Putin był zajęty otwieraniem ogromnego koła obserwacyjnego w moskiewskim parku w ramach obchodów Dnia Moskwy. Blogerzy wojskowi ostro krytykowali go za udział w uroczystościach.