Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prime Video w Ameryce Łacińskiej Nabs Marina de Tavira Dramat „Latido”

Prime Video w Ameryce Łacińskiej Nabs Marina de Tavira Dramat „Latido”

Prime Video Latin America nabyło prawa do transmisji strumieniowej najnowszego filmu Cateny Mediny Mory „Latido” („Bicie serca”), w którym występuje nominowana do Oscara Marina de Tavira („Roma”).

To trzeci film Mediny Mory, która ma na swoim koncie m.in. odcinki popularnego serialu Netflix „Emily in Paris”, „Swagger” emitowanego w Apple TV+ oraz dramat romantyczny „LuTo”, który jest jej pierwszym filmem zamówionym przez Netflix. Jego zwiastun ma premierę wyłącznie na różnorodny.

„Latido”, który ma swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym w Mill Valley i meksykańską premierę na Festiwalu Filmowym w Morelia, opowiada o 45-letniej Leonorze, granej przez de Tavirę, pracującej dla organizacji pozarządowej wspierającej młodych sportowców. Leonor przez lata walczyła o zajście w ciążę. Poznaje 16-letnią Emilię, utalentowaną tancerkę baletową (Camila Calonico), która przechodzi przesłuchanie, ale jej świat się rozpada, gdy odkrywa, że ​​jest w ciąży. Leonor i Emilia postanawiają podzielić się procesem ciąży. To, co zaczyna się jako relacja transakcyjna, rozwija się w coś głębszego.

Film porusza kluczowe kwestie, takie jak ciąża nastolatek, bezpłodność i adopcja, zwłaszcza w Meksyku, gdzie proces ten jest obarczony biurokracją, oraz babcie, które stają się niezamierzonymi opiekunkami, gdy ich dzieci mają własne. Komentuje także system opieki zdrowotnej, który rzadko dba o kobiety i ich specjalne potrzeby.

Medina powiedziała w oświadczeniu swojego reżysera: „Przedstawia złożoność relacji międzyludzkich, ich wady i emocje, w nadziei, że zrodzi pomysły i pytania, które doprowadzą nas do głębszego współczucia kobietom”.

Producentem dramatu jest założona w 2011 roku firma Animal de Luz należąca do Iny Payan. Wśród dzieł Animal de Luz znajduje się uznany dramat o imigrantach „La Jaula de Oro”, którego koprodukcją było Machete Prods. wstrząsający dokument Everardo Gonzaleza „La Libertad del Diablo”; „Todos estan muertos” Beatriz Sanchez i „Los lobos” Samuela Kishiego.

READ  Wirusowe wideo: Nowy samochód wraca do domu, rozbija się o rząd zaparkowanych rowerów

„Latido” to film poruszający temat macierzyństwa. Opowiada historię kobiety, która nie może mieć dzieci, a całym sercem pragnie zostać matką. Z drugiej strony jest młoda dziewczyna, która niechcący zachodzi w ciążę i nie chcą mieć dziecko. Właściwie to zbieg okoliczności, że postanowili zawrzeć umowę, aby osiągnąć jedno, a odkryć coś innego. różnorodny.

„Film został wyprodukowany przez żeńską ekipę: Nour Rubio za zdjęcia, Elva Algraves za scenografię, a wyprodukowałem go ja, Catena Medina Mora i Marina de Tavira. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy być częścią tego filmu fabularnego” powiedział.

Dodała: „Jako producentka jestem podekscytowana, że ​​mam w rękach potężną historię, która zagłębia się w osobowości dwóch istot i porusza temat tak istotny w dzisiejszym dyskursie publicznym: związek kobiet z macierzyństwem”.

Do Morelii trafią jeszcze dwa projekty Animal de Luz: najnowszy film dokumentalny Gonzáleza „Una jauria llamado Ernesto” („Wilcze stado zwane Ernesto”) o dzieciach wciąganych do meksykańskiego półświatka, z których część szkoli się na sicarios (zabójców). . . , zwane łącznie „Ernesto”, oraz tysiące, które straciły życie zbyt wcześnie.

Dramat „Todo el silencio” („Cała cisza”), pierwszy film fabularny wielokrotnie nagradzanego reżysera teatralnego Diego del Río, powstał na podstawie scenariusza pisarki „La Jaula de Oro” Lucíi Carreras.

Wydarzenia w filmie skupiają się wokół Maryam, która rano i po południu uczy języka migowego oraz bierze udział w przedstawieniu teatralnym. Jej przyjaciółka Lola, jej rodzice i kilku przyjaciół jest głuchych, ale jej świat zaczyna się rozpadać, gdy odkrywa, że ​​ona również traci słuch i nie chce zaakceptować swojego losu.

bicie serca