Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prezydent Warszawy mówi, że polskie miasto jest „zdolne”

Prezydent Warszawy mówi, że polskie miasto jest „zdolne”

  • Polska przyjęła największą liczbę uchodźców ukraińskich od początku wojny.
  • Prezydent Warszawy powiedział: New York Times Miasto jest w jego mocy.
  • Dzieje się to w czasie, gdy sąsiednie kraje spodziewają się kolejnego napływu uchodźców.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, powiedział, że miasto przyjęło tysiące ukraińskich uchodźców po inwazji Rosji na Ukrainę, New York Times wzmiankowany.

Trzaskowski komentuje Ponieważ Rosja kontynuuje swoją ofensywę na Ukrainę, oczekuje się, że do Polski przedostanie się coraz więcej osób uciekających przed wojną.

„Warszawa jest w pełni sprawna” – powiedział Trzaszkowski The Times. „Przyjęliśmy ponad 300 000 osób, ale nie możemy zaakceptować więcej. Wraz z eskalacją Rosji na wschodniej Ukrainie możemy zobaczyć drugą falę” – dodał.

Na początku tego miesiąca gazeta podała, że ​​Polska poinformowała, że ​​niektórzy Ukraińcy powrócili, zwłaszcza że Rosja nie zdobyła Kijowa. Trzaskowski powiedział jednak, że obawia się, że nowa rosyjska agresja w miastach takich jak Mariupol i wschodnia część kraju spowoduje, że więcej Ukraińców ucieknie do Polski.

„Wyobraź sobie, że twoje miasto nagle wzrosło o 15 do 20 procent: jaka niesamowita presja i ile kosztowałoby normalne usługi miejskie, takie jak transport publiczny, kanalizacja, edukacja itp.” – powiedział Trzaskovsky. „Koszty te sięgają setek milionów dolarów”.

Według najnowszych doniesień od 24 lutego z kraju uciekło ponad 5 mln Ukraińców dane Z agencji ONZ ds. uchodźców. Do 22 kwietnia Polska przyjęła 2,8 mln tych uchodźców.

Inne kraje sąsiednie, takie jak Rumunia, również martwią się kolejną falą uchodźców. Do Rumunii uciekło już ponad 740 tys. Ukraińców, a władze oczekują więcej.

„Wciąż przygotowujemy się na większą falę, która nadejdzie” – powiedziała dziennikarzowi Insider Charlesowi Davisowi Maddalena Torza, asystentka premiera Rumunii i koordynatorka pomocy humanitarnej w tym kraju.

READ  Badania: Procedura oceny: Moody's potwierdza ocenę Energa Baa2; Perspektywa zmieniła się na pozytywną

Torza powiedział, że Rumunia jest „przygotowana na napływ 300 000 uchodźców w ciągu jednego dnia”.