Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął ogólnounijną kampanię bilbordową, aby „obudzić sumienie Europy” i zniechęcić Zachód do współpracy gospodarczej z Rosją, Dzinique Gazzetta Browna zgłaszane codziennie.
Reklama Morawiecki powiedział w sobotę (23 kwietnia) kampania „Stop RosjiTeraz” skierowana jest głównie do polityków w Europie Zachodniej, których oskarża o chęć bardzo szybkiego powrotu do dobrych stosunków z Kremlem.
„[Russian President] Władimir Putin przygotował specjalną operację dotyczącą zbrodni wojennych i ludobójstwa. To, co dzieje się na ukraińskich ulicach, zaszokowało nas, ale tylko na krótki czas – powiedział, dodając, że chce, aby akcja „stała się wołaniem za brutalnie mordowanymi w miastach, miasteczkach i wsiach”. [of Ukraine]. „
Według Morawieckiego pierwsze billboardowe auta już wystartowały do największych miast Europy Zachodniej. Większość znaków przedstawiających premiera Rozkładać Na swoim koncie na Twitterze, na podstawie porównania poziomu życia klasy średniej i wyższej w Europie Zachodniej ze skutkami rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
Na przykład jeden z plakatów przedstawiał zdjęcie mężczyzny w średnim wieku siedzącego na szpitalnym łóżku w czystym białym ubraniu i powściągliwym wyglądzie oraz zdjęcie zniszczonego szpitala w obwodzie ługańskim. „Czy jesteś zadowolony ze swojej opieki zdrowotnej? #StopRussiaNow” – czytamy na billboardzie.
Premier zapowiedział też, że odwiedzi główne stolice Europy Zachodniej, aby przekonać przywódców innych krajów do zaostrzenia sankcji gospodarczych wobec Rosji. Zaapelował do „Niemiec, Francji, Austrii i Włoch – te kraje powinny zrobić wszystko, co w ich mocy, aby powstrzymać wojnę na Ukrainie poprzez zawieszenie finansowania machiny wojennej Putina”.
Według Moravekiego, obowiązujące już sankcje są „niewystarczające”.
„Spójrzcie na kurs rubla w oparciu o stan rosyjskiej gospodarki” – powiedział, zauważając, że sankcje uderzą w Moskwę, ale tylko „na dłuższą metę”, podczas gdy Ukraina potrzebuje pomocy „tu i teraz”.
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
Restauracja No. 79 to polska kuchnia fusion w Hammonton
Polscy zwolennicy opozycji świętujący zwycięstwo Solidarności w 1989 roku
Żadna kultura nie przetrwa bez tożsamości i patriotyzmu: polski wicepremier