Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Minister spraw zagranicznych Polski Rau odwiedzi Indie w dniach 25-27 kwietnia, aby wziąć udział w Resina Dialogue

Minister spraw zagranicznych Polski Rau odwiedzi Indie w dniach 25-27 kwietnia, aby wziąć udział w Resina Dialogue

Po raz pierwszy od dziewięciu lat minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau ma odwiedzić Indie w dniach 25-27 kwietnia. W sobotnim oświadczeniu polskiego MSZ władze poinformowały, że polski minister spraw zagranicznych Rau weźmie również udział w międzynarodowej konferencji Raisina Dialogue. Konferencja odbędzie się 25 i 26 kwietnia.

Wizyta odbywa się w szczególności podczas polskiej prezydencji w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło: „Podczas konferencji Minister weźmie udział w panelu dyskusyjnym na temat sytuacji w Unii Europejskiej i przedstawi wysiłki OBWE w celu rozwiązania konfliktów.W ten sposób przedstawi stanowisko Polski jako szef OBWE na głównym szczeblu międzynarodowym, w szczególności trwająca rosyjska agresja na Ukrainę i jej międzynarodowe implikacje. Premier Rao przeprowadzi również rozmowy dwustronne z premierem Narendrą Modi i ministrem spraw zagranicznych dr Subramaniamem Jaishankarem.

Norweski minister spraw zagranicznych odwiedzi Indie w dniach 25-27 kwietnia

Wizyta ministra spraw zagranicznych Raua w Indiach zbiega się z wizytą norweskiego ministra spraw zagranicznych Ankena Hoytfeldta w dniach 25-27 kwietnia. Oczekuje się również, że podczas swojej wizyty będzie angażować się w dialog Resiny. Huitfleldt przeprowadzi rozmowy dwustronne ze swoim odpowiednikiem EAM Jaishankar w celu promowania stosunków dwustronnych i zintensyfikowanej współpracy handlowej.

„Norwegia i Indie mają wspólne ambicje dotyczące klimatu i środowiska. Aby osiągnąć cele Indii w tej dziedzinie, potrzebny jest rozwój na dużą skalę energii odnawialnej i produkcji wodoru, do czego kraj potrzebuje inwestycji zagranicznych i międzynarodowej technologii. Otwiera to ogromne możliwości dla norweskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych”, Hoytfeldt cytowany przez norweskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, mówiąc: „Norweski handel i przemysł, a zatem w wizycie weźmie udział wiele norweskich firm”.

Rodzynkowy dialog

Premier Modi otworzy w poniedziałek Resina Dialogue. Jest to siódma edycja wiodącej indyjskiej konferencji poświęconej geopolityce i geoekonomii. W wydarzeniu weźmie udział około 210 prelegentów z 90 krajów. Na liście gości głównym gościem jest przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Rzecznik MSZ Arindam Bagci poinformował, że wydarzenia towarzyszące odbędą się w Berlinie i Waszyngtonie.

READ  Globalna ankieta ujawnia, że ​​miękka siła USA wciąż jest silna - OpEd - Przegląd Eurazji

W wydarzeniu wezmą udział polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, były minister spraw zagranicznych Szwecji Carl Bildt, były kanadyjski Stephen Harper i były prezydent Malediwów Mohamed Nasheed. Oczekuje się, że australijska minister spraw zagranicznych Marise Payne weźmie udział w konferencji wirtualnie.

(Zdjęcie: AP)