Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ponad 75% mieszkań zostało sprzedanych w najbardziej luksusowym projekcie w Polsce

Unikatowa zabudowa ulicy Foksal 13/15, czyli zabytkowe kamienice odrodzeniowe z XIX wieku, znów tętnią życiem. Większość najbardziej luksusowych apartamentów w stolicy została już wyprzedana i z dnia na dzień witają nowych mieszkańców. Duże zainteresowanie inwestowaniem świadczy o tym, że pandemia nie zmniejszyła popytu na luksusowe nieruchomości, ale zwiększyła zainteresowanie tego typu projektami.

.

Dla zamożnych inwestorów luksusowe apartamenty przy ulicy Foksal 13/15 są nie tylko prestiżowe, ale także stwarzają dogodne warunki do lokowania kapitału. Wysokiej jakości apartamenty to jedna z nielicznych bezpiecznych opcji lokowania dużych aktywów, zapewniająca wysoką stopę zwrotu – nawet 7-8% rocznie. Takie oczekiwania powodują, że zainteresowanie tego typu inwestycją bije rekordy, a rynek sprzyja decyzjom zakupowym.

W tych nieruchomościach jedne z największych transakcji na polskim rynku luksusowych nieruchomości były realizowane przez osoby prywatne. W 2018 roku anonimowy nabywca kupił tu dwa mieszkania o łącznej powierzchni 470 mkw. Wcześniej inny inwestor kupił cztery mieszkania. Obie transakcje miały salda po kilka milionów złotych każda.

Zabytkowe budynki zostały przebudowane na kamienice z XIX wieku. © Marcin Czekovic

Skąd pochodzą te kwoty? Apartamenty przy ulicy Foksal 13/15 to jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce, z wnętrzami spełniającymi najwyższe międzynarodowe standardy, w porównaniu do luksusowych nieruchomości w Londynie czy Mediolanie. Ulica Foksal 13/15 oferuje swoim mieszkańcom wiele dogodnych udogodnień, m.in. strefę spa, salę fitness oraz przestronne tarasy na wyższych kondygnacjach apartamentowców z widokiem na centrum Warszawy. Bezprecedensowym rozwiązaniem są pokoje gościnne, w których mogą przenocować partnerzy biznesowi lub krewni mieszkańców. Nieruchomość posiada również garaż na ponad 60 samochodów, a usługi concierge dopełniają elegancki charakter tej inwestycji.

Proces rewitalizacji, zadziwiająco na poziomie europejskim, pochłonął bezprecedensowe zasoby. Te starania zostały docenione przez mieszkańców stolicy, którzy w tym roku przyznali rezydencjom przy ulicy Voxel 13/15 prestiżową Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy. To pierwszy w historii konkursu przypadek, w którym główną nagrodę dla publiczności zdobył apartamentowiec. Wszystko wskazuje na to, że historia domostw wybudowanych prawie 130 lat temu ma szczęśliwe zakończenie. Można też powiedzieć, że ich czasy świetności zaczynają się na nowo, gdy wprowadza się coraz więcej mieszkańców.

READ  Raport z postępów w pierwszej połowie 2021 r.: Zielony

„Jesteśmy dumni, że możemy pomóc Rezydencji Foksal przywrócić ich dawną świetność. To symbol tego, jak ważne są miejsca, które pomagamy tworzyć. Kiedy kupowaliśmy Rezydencje Foksal, miały one zostać rozebrane, ale nie chcieliśmy niech tak ważna część historii Warszawy pójdzie na marne, dlatego cieszymy się, że rezydencje znów ożywają i są znaczącym punktem na mapie stolicy – ​​mówi Jeron van der Tolen, Dyrektor Zarządzający Gelamco Central and Eastern Europa.

Aby jednak móc dołączyć do grona właścicieli tej historycznej i słynnej warszawskiej rezydencji, inwestorzy powinni się spieszyć. Pozostało tylko kilkanaście mieszkań. 13/15 Foxal Street oferuje małe apartamenty już od 79 metrów kwadratowych, a także najbardziej wykwintne lokale, zapewniając każdemu członkowi rodziny indywidualną powierzchnię do 230 metrów kwadratowych. Obecnie dostępne ceny mieszkań zaczynają się od ok. 31 000 zł za 1 metr kwadratowy łącznie.

Łącznie dla koneserów piękna i architektury dostępnych jest tylko 55 luksusowych apartamentów w rezydencjach przy ulicy Voxal 13/15.