Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski wiec szczepionkowy został wyśmiany za wykorzystanie obrazów Holokaustu

Polski wiec antyszczepionkowy, zorganizowany przez skrajnie prawicowych ustawodawców, został w środę skrytykowany za użycie hasła naznaczonego niesławną nazistowską tożsamością Niemców nad bramami obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.

Podczas spektaklu „Arbeit Macht Frei” („Praca daje wolność”) protestujący nieśli transparent w języku polskim z napisem „Szczepionka czyni wolnym”.

Członkowie skrajnie prawicowej partii Koalicja zostali sfotografowani z transparentem podczas demonstracji „przeciw segregacji zdrowotnej” pod koniec wtorku.

Hasło wywołało ostrą krytykę ze strony osób odpowiedzialnych za Tal Ben-Ari Yalon w Warszawie, Izrael.

„Większość rodziny mojego ojca to ponad milion innych ofiar zabitych w Auschwitz. Ten znak jest zniewagą dla ich pamięci ”- napisał w środę na Twitterze.

„Uważam, że to niewiarygodne, że takie okaleczenia Holokaustu mogą mieć miejsce 300 km od miejsca, w którym znajdował się oryginalny znak” – dodał.

Posunięcie to potępiło także Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Muzeum napisało na Twitterze, że „Arbeit macht frei” to jeden z symboli ludzkiej nienawiści.

„To bardzo żenujące, gdy robią to polscy parlamentarzyści”.

Premier Polski Mateusz Morawiecki powiedział, że transparent przedstawia „dramatyczny i mroczny obraz tego, jak niektórzy politycy i protestujący dadzą się nabrać na ich bezmyślną, antyszczepionkową retorykę”.

Prawodawcy federalni wzięli udział w wiecu, strzelając w środę do swoich kolegów posłów, skandując „Nie dla faszyzmu”. I uniemożliwić zaangażowanym politykom wejście na salę.

READ  Gentiloni kwestionuje prymat prawa UE w zakresie przechowywania okupu za Polskę Potężny 790 KFGO

Prawodawcy federalni nadal są wykluczani z posiedzeń parlamentarnych za odmowę noszenia masek.

Ludzie biorą udział w imprezie „Marsz za Wolność” w Warszawie 20 marca 2021 r., ponieważ liczba zachorowań na koronawirusa rośnie, a ludzie protestują przeciwko restrykcjom Rządu-19. (JANEK SKARZYŃSKI / AFP)

Polska wprowadziła nowe kontrole epidemiczne w środę, ponieważ dzienna liczba zgonów spowodowanych COVID osiągnęła najwyższy poziom 669 zgonów w kraju liczącym 38 milionów ludzi od kwietnia.

Auschwitz-Birkenau stał się symbolem niemieckiego nazistowskiego ludobójstwa 6 milionów europejskich Żydów, którzy w latach 1940-1945 zabili w obozie 1 milion.

Według muzeum zginęło tam ponad 100 000 nie-Żydów. Szacuje się, że 232 000 ofiar stanowiły dzieci.

Jesteś poważny. Doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – aby dostarczać wymagającym czytelnikom, takim jak Ty, wiadomości o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. Podobnie jak inne serwisy informacyjne, nie znosiliśmy Pay. Ale ponieważ gazeta, którą tworzymy, jest tak droga, zapraszamy do przyłączenia się czytelników, którzy stali się ważni dla Times of Israel. Czasy społeczności Izraela.

Korzystając z The Times of Israel, możesz pomóc naszemu wysokiej jakości magazynowi za 6 USD miesięcznie Bez reklam, a także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać