Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski film odkrywa historię męczennika

Polski film odkrywa historię męczennika

„Rycerz” to nowy film o św. Maksymilianie Kolbe, wyprodukowany przez Konferencję Episkopatu Polski Fundacja Opokaukazuje życie tego męczennika, misjonarza, wynalazcy i założyciela Milicja Al-Tahirai założyciel A Firma Nowoczesne Media.

Prezes Fundacji Opoka i producent filmu, ks. Marek Jancarcek wytłumaczyć Znaczenie wpływu św. Maksymiliana Kolbego.

„Każdy czas jest dobry na zwycięstwo. Udowodniła to niedawno beatyfikowana rodzina Ulmów. Udowodnił to Maksymilian Kolbe. Olmowie nie dali się wciągnąć w diaboliczne sidła prawa niemieckiego, które każdego Polaka karało śmiercią Olma nie tylko ukrywała Żydów i nie tylko pomagała ich ukrywać, ale także nie informowała ich, że gdzieś ukrywają się Żydzi.”

„Ojciec Kolbe natomiast przeszedł przez niemiecki obóz zagłady w Auschwitz jak rycerz. Wyczerpany, głodny, zmarznięty, ale z podniesioną głową. Ostatecznie to on zwyciężył” – podsumował.

Fundacja Opoka / Premiera filmu „Rycerz” w Rzymie, Włochy

57-minutowy dokument przedstawia życie św. Maksymiliana na tle historii Polski.

Dyrektor Michal Zemanovic wyjaśnił także znaczenie życia tego bohaterskiego męczennika.

Dodał: „Dla większości ludzi Ojciec Maksymilian pozostaje przede wszystkim męczennikiem. Jednocześnie jego bogata biografia może zainspirować wiele osób. We wszystkich dziedzinach, którymi się zajmował, nie uznawał kompromisu”.

„wejście [Franciscan] Dla porządku przyjął imię Maksymilian, co po łacinie oznacza „największy” i to imię doskonale naznaczyło jego przyszłe działania”.

„Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak bogata jest jego ponadczasowa i młodzieńcza osobowość” – kontynuował Zemanović. „Był ewangelistą, wynalazcą, założycielem największej wówczas w Europie grupy męskiej i założycielem nowoczesnej firmy medialnej. Męczeństwo było zwieńczeniem całego jego życia. Dlatego staraliśmy się jak najwierniej odtworzyć jego życie jak to możliwe.”

Zdjęcia do „Rycerza” odbywały się w miejscach związanych ze świętym męczennikiem, m.in. w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Nepokalano, Harmes, Muzeum Domu Urodzenia Św. Maksymiliana Kolbe, Muzeum X Oddziału Warszawskiego. fort.

READ  Kupuj najlepsze zimowe kolory lakierów do paznokci na sezon świąteczny

W dokumencie wykorzystano wiele oryginalnych eksponatów, w tym rower, na którym jeździł św. Maksymilian, a także dziesiątki fotografii dokumentujących życie męczennika i mnichów z Nepocalano.

„Zarówno św. Maksymilian Kolbe, jak i błogosławiona rodzina Olmów wyrosły z polskiej ziemi. Są dojrzałymi i pięknymi owocami pobożności katolickiej, które przez wielu były i nadal są ignorowane, a w międzyczasie uformowały perły jak Olmas i ks. Kolbe” – powiedział ks. Jarnkirczyk.

„Zawsze trzeba pokazywać światu tych świętych i wielkich Polaków. Zasługują na to, podobnie jak Polska i Kościół w Polsce, który wydał takich bohaterów”.

Redaktor naczelny EWTN Polska, Piotr Petrus, powiedział, że film został „bardzo dobrze przyjęty” po „pokazie wstępnym” podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Maximilianni we Wrocławiu.

(Oficjalna premiera odbyła się 13 października w Warszawie, natomiast oficjalna premiera w Rzymie odbyła się 30 października.)

Polska Grupa Energetyczna (PGE) / Premiera „Rycerza” w Warszawie

„Myślę, że spodoba się także zagranicznej publiczności” – skomentował Petros. „Jego wartością jest kontekst historyczny życia św. Maksymiliana: rzeczywistość I i II wojny światowej, okres międzywojenny i współczesność”.

„Knight” zostanie wyemitowany w sieci Eternal Word Television Network (EWTN), która dociera do prawie 400 milionów gospodarstw domowych w 150 krajach na całym świecie.

„Życie Świętego Maksymiliana to kamień milowy dla każdego chrześcijanina – nie tylko w Polsce, gdzie postać jest dobrze znana, ale także dla chrześcijan na całym świecie, którzy obejrzą ten film. Oddanie życia w służbie innym jest powołaniem dla każdego.” „Nie chodzi o miłość czy pracę społeczną, ale o coś więcej: stawanie się człowiekiem na wzór Chrystusa, człowiekiem, który na pierwszym miejscu stawia nie siebie, ale Chrystusa i Jego pracę misyjną”.
– Arcybiskup Stanisław Godecki.

„Pierwszy wyprodukowany przez Fundację Opoka film o błogosławionym Stefanie Wiszczyńskim już w pierwszym tygodniu obejrzało ponad 30 milionów widzów” – powiedział ks. Piotr Wiszniewski, opiekun duchowy EWTN Polska.

READ  Wielki cios do odkrycia w Polsce

„Święty Maksymilian jest postacią bardziej znaną. Planujemy przetłumaczyć dokument na język angielski, hiszpański i niemiecki, aby mogli go obejrzeć ludzie różnych kultur i narodowości. Komentatorzy tacy jak Georg Weigel i kardynał Gerhard Ludwig Müller, którzy pojawiają się w film, są postaciami znanymi europejskim i amerykańskim widzom.” .

Obejrzyj film w języku polskim poniżej:

Kliknij tutaj, jeśli nie możesz obejrzeć powyższego filmu.

Święty Maksymilianie Kolbe, módl się za nami!