Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska walczy z Big Tech, aby zapobiec cenzurze mediów społecznościowych

Firmy mediów społecznościowych, które cenzurują użytkowników lub usuwają posty z powodów ideologicznych, mogą wkrótce zostać ukarane grzywną Polska W pierwszym świecie spróbuj kontrolować Potęga wielkich technologii Zgodnie z prawem.

Architekt prawa, polski minister sprawiedliwości Sebastian Galetta, powiedział Fox News, że firmy z mediów społecznościowych od dawna celują w konserwatywne, chrześcijańskie i tradycyjne wartości, usuwając stanowiska, a polski rząd „dość!”

„Kiedy Big Tech decyduje się na usunięcie treści ze względów politycznych, często są to treści, które wychwalają tradycyjne wartości lub konserwatyzm” – powiedział, dodając, że jeśli nie mają do tego prawa, zostaną usunięte zgodnie z ich „polityką dotyczącą szerzenia nienawiści”. „

Rozwiązanie problemu wielkiej technologii w mowie konserwatywnej jest „nieobecne”: Dave Rubin

Zgodnie z nowym prawem każda witryna, która zakazuje użytkownikowi korzystania z treści, a jej zawartość jest niezgodna z prawem polskim, podlega karze grzywny w wysokości 13,5 miliona USD. Zostanie powołany organ arbitrażowy, który będzie nadzorował konflikty.

Firmy technologiczne osiągnęły punkt, w którym mogą decydować, co jest legalne, a co nie – ale nie na tym polega ich rola, mówi Galetta.

„Wolność słowa nie jest czymś, o czym powinni decydować anonimowi ewaluatorzy pracujący w prywatnych firmach” – powiedział. „Zamiast tego jest to dla organizacji krajowej; właściwie wybrani urzędnicy i wszystkie firmy, samochody, telefony, finanse – nieuregulowane, dopóki nie osiągną dużego wzrostu – to właśnie musi się wydarzyć w przypadku Big Tech”.

Twitter zgadza się z projektem przeciwko Trumpowi Lincolnowi, publikując osobiste wiadomości byłego członka

Powiedział, że usunięcie byłego prezydenta USA Donalda Trumpa z serwisów społecznościowych było kolejnym przykładem nadpisywania przez Big Tech i stanowiło niebezpieczny precedens.

„Jest to bardzo niepokojące, ponieważ jeśli Big Tech postrzega siebie jako organizację wystarczająco potężną, by zakazać urzędującemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych, wysyła wiadomość do świata – możemy zakazać każdemu w dowolnym momencie” – dodał.

READ  Samolot pełen środków medycznych poleci z Tennessee do Polski

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji Fox News

Galetta mówi, że 45 lat minęło od polskiego komunizmu, a doświadczenie nauczyło go wartości wolności słowa, a czerwone światło trwa, gdy kraj widzi te mylące nowe trendy w cenzurze.

Tymczasem w Indiach media społecznościowe są również kontrolowane przez rząd, ale w zupełnie inny sposób: Twitter spełnił żądania premiera Narendry Modi i usunął 500 kont krytykujących jego przywództwo podczas ostatnich protestów. Twitter żałował, że zagroził aresztowaniem swoich pracowników w Indiach.