Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska partia rządząca traci większość w wyniku kłótni o ustawę medialną

WARSZAWA, Polska (AP) – Rządząca w Polsce prawicowa partia straciła w środę większość parlamentarną po tym, jak młodszy koalicjant ogłosił, że odchodzi w wyniku sporu o ustawę, którą postrzega jako atak na wolność mediów.

Premier Mateusz Morawiecki we wtorek wykluczył z rządu szefa partii Accord, wicepremiera Jarosława Goyena.

Partia Gowena ogłosiła w środę, że oficjalnie odchodzi z koalicji rządzącej, co oznacza, że ​​rządząca prawicowa partia Prawo i Sprawiedliwość straciła niewielką większość w parlamencie.

W środę planowane jest głosowanie nad ustawą w centrum sporu, która uniemożliwiłaby właścicielom spoza Europy kontrolowanie udziałów w polskich spółkach medialnych.

Ustawodawstwo jest powszechnie postrzegane jako próba uciszenia niezależnej amerykańskiej stacji telewizyjnej, która jest krytyczna wobec rządu. Discovery Inc. zapłaci. Amerykańska telewizja sprzeda swój pakiet kontrolny w TVN, wielokanałowej sieci, która obsługuje polską stację telewizyjną TVN24 i prowadzi wiodący wieczorny program informacyjny, który codziennie oglądają miliony.

Wyglądało na to, że Prawo i Sprawiedliwość ma otrzymać część głosów od posłów opozycji, w tym Konfederacji, małej partii złożonej z liberalnych i nacjonalistycznych polityków.

© Prawa autorskie Koloniści The Times

READ  Recenzja filmu Małpi Król 2023