Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska odwołuje kwalifikacje olimpijskie z powodu udziału Rosji – oto sporty, z których Rosja nadal ma zakaz

Polska odwołuje kwalifikacje olimpijskie z powodu udziału Rosji – oto sporty, z których Rosja nadal ma zakaz

Górna linia

Polski Związek Szermierczy ogłosił w środę, że odwołuje kwalifikacje olimpijskie, ponieważ dopuszczono do nich rosyjskich i białoruskich sportowców, ponieważ niektóre organizacje sportowe nadal sprzeciwiają się dopuszczeniu sportowców z tych krajów do rywalizacji, podczas gdy igrzyska olimpijskie, Wimbledon i inne duże organizacje sportowe łagodzą ograniczenia pośród tego. Rosyjska inwazja na Ukrainę.

kluczowe fakty

Mistrzostwa Świata w Szermierce Kobiet zostały odwołane, ponieważ Międzynarodowa Federacja Szermiercza – organ zarządzający sportem –Wzniesiony jego zakazu dla rosyjskich i białoruskich sportowców w zeszłym miesiącu, według Polskiego Związku Szermierczego.

Inne organizacje sportowe nadal popierają zakazy dla rosyjskich i białoruskich sportowców, w tym Międzynarodowa Federacja Koszykówki (FIBA), która Powiedział Rosyjskie drużyny i oficjele nie mogli uczestniczyć w żadnych imprezach międzynarodowych.

Międzynarodowa Unia Kolarska – organ zarządzający kolarstwem sportowym – ma Zakazany Kolarze z Rosji i Białorusi są włączani do drużyn reprezentujących swoje kraje – choć mogą Nadal Rywalizują jako „neutralni” sportowcy.

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie określony że w zeszłym miesiącu będzie nadal blokować rosyjskie i białoruskie drużyny, wskazując, że drużyny z obu krajów zostały wykluczone z udziału w nadchodzących turniejach i turniejach.

Świat rugby wiszące Rosja i Białoruś z wszelkiej „międzynarodowej i transgranicznej działalności w rugby”, zakazując Rosji udziału w Mistrzostwach Świata w Rugby 2023.

przeciw

Niektóre organizacje sportowe postanowiły nie zakazywać rosyjskim i białoruskim sportowcom, w tym turniejów i turniejów tenisowych mężczyzn i kobiet, podczas US Open. mowić W zeszłym roku pozwolono im wziąć udział w turnieju tenisowym, aby nie pociągać „indywidualnych sportowców do odpowiedzialności za działania i decyzje ich rządów”. Wimbledon był pierwszym w 2022 roku, ale w zeszłym miesiącu ogłosił, że pozwoli rywalizować rosyjskim i białoruskim graczom w tym roku, o ile pozostaną „neutralni” w sprawie wojny na Ukrainie. Światowa Rada Taekwondo, która również wcześniej zakazała sportowcom z obu krajów, ogłaszać Dopuszczą ich do udziału, aby dorównać standardom olimpijskim.

Kluczowy cytat

A list Został wysłany do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Międzynarodowej Federacji Szermierki przez ponad 300 byłych i czynnych międzynarodowych szermierzy wzywających do zakazu rosyjskich i białoruskich sportowców, sugerując, że decyzja o dopuszczeniu ich do udziału byłaby „katastrofalnym błędem”.

Niesamowity fakt

Polskie zawody szermiercze nie są pierwszymi eliminacjami olimpijskimi, które zostały odwołane z powodu udziału Rosji. Francuska Federacja Szermiercza ogłaszać W zeszłym miesiącu odwołał wydarzenie kwalifikacyjne w maju, po ogłoszeniu przez Niemiecką Federację Szermierczą odwołania wydarzenia po nim. Powiedział Decyzja o dopuszczeniu rosyjskich sportowców wywołała „gorące dyskusje”.

główne tło

W ostatnich miesiącach nasilił się sprzeciw wobec decyzji MKOl o zniesieniu zakazu dla rosyjskich i białoruskich sportowców. MKOl, który początkowo zabronił sportowcom z obu krajów udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych, powiedział w oświadczeniu z zeszłego miesiąca, że ​​ich udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 r. „działa” pomimo trwającej inwazji Rosji na Ukrainę. Prezydent MKOl Thomas Bach bronił decyzji i powiedział, że rosyjscy i białoruscy sportowcy mogą „prawie codziennie uczestniczyć w wielu dyscyplinach sportowych”. Przedstawiciele 34 krajów – w tym Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji – wydali w lutym wspólne oświadczenie, w którym zaznaczyli, że „nie zgadzają się” na dopuszczenie sportowców z obu krajów do rywalizacji. Niektóre kraje zapowiedziały bojkot igrzysk, w tym Łotwa, Litwa, Polska i Dania.

Dalsza lektura

Wimbledon znosi zakaz i pozwala rywalizować zawodnikom z Rosji i Białorusi (Forbesa)

Międzynarodowy Komitet Olimpijski broni swojej decyzji o dopuszczeniu rosyjskich sportowców do udziału w Igrzyskach Olimpijskich 2024 – szermierze protestują przeciwko „katastrofalnej pomyłce” (Forbesa)

Stany Zjednoczone i 34 inne kraje „nie zgadzają się” na udział rosyjskich sportowców w Igrzyskach Olimpijskich 2024 – bojkot browarniczy (Forbesa)

Chodź za mną Świergot. Wyślij mi bezpieczną wskazówkę.

READ  Szef PZPN prosi FIFA o działanie po „fałszywych” zarzutach rasistowskich