Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska odwołuje zawody szermiercze z powodu udziału Rosjan

Polska odwołuje zawody szermiercze z powodu udziału Rosjan

Mistrzostwa Świata w szermierce w Polsce zostały odwołane, ponieważ organ zarządzający sportem zdecydował w zeszłym miesiącu o dopuszczeniu do rywalizacji Rosjan i Białorusinów.

Polski Związek Szermierczy poinformował w środę, że nie będzie gościł eliminacji do Igrzysk Olimpijskich Kobiet w Szermierce w dniach 21-23 kwietnia w Poznaniu.

W zeszłym miesiącu Międzynarodowa Federacja Szermierki przegłosowała zezwolenie sportowcom z Rosji i Białorusi na wznowienie rywalizacji po ponad rocznej dyskwalifikacji.

Po decyzji o powrocie Rosjan ponad 300 szermierzy podpisało list protestacyjny, a organizatorzy kolejnego mundialu w Niemczech wycofali się z organizacji turnieju. Francuscy organizatorzy odwołali w zeszłym tygodniu kolejną imprezę.

Rosja, z pomocą swojego sojusznika Białorusi, napadła na Ukrainę ponad rok temu. Polska od początku wojny jest zagorzałym zwolennikiem Ukrainy.

Polska będzie również w tym roku gospodarzem Igrzysk Europejskich, multidyscyplinarnej imprezy podobnej do igrzysk olimpijskich, bez rosyjskich i białoruskich sportowców.

Ogłoszenie odwołania imprezy szermierczej w Polsce nadeszło podczas oficjalnej wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i Pierwszej Damy Oleny Zełenskiej w Warszawie.

___

Więcej AP Sports: https://apnews.com/hub/apf-sports i https://twitter.com/AP_Sports

READ  Mary Cole 1931-2023 | Wiadomości, sport, praca