Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska i Słowacja wzywają sojuszników do wysłania samolotów bojowych na Ukrainę

Polska i Słowacja wzywają sojuszników do wysłania samolotów bojowych na Ukrainę

WARSZAWA, Polska (AP) — Urzędnicy w Polsce i na Słowacji Ukraina wzywa swoich sojuszników do dostarczenia myśliwców, mówiąc, że jest gotowa wysłać do Kijowa radzieckie myśliwce MiG-29 w ramach międzynarodowego sojuszu.

Nie jest jednak jasne, czy inni zachodni zwolennicy Ukrainy są gotowi na taki krok.

„Myślę, że nadszedł czas, aby podjąć decyzję. Na Ukrainie umierają ludzie. Naprawdę możemy im pomóc” – powiedział w czwartek na Facebooku słowacki minister obrony Jaroslav Nat. „To nieludzkie i nieodpowiedzialne”.

Władze słowackie i polskie wystosowały już wezwania, ale w ostatnich dniach ponowiły swoje apele.

Prezydent RP Andrzej Duda powiedział w środę CNN, że Polska jest gotowa połączyć siły z innymi krajami w celu dostarczenia Ukrainie myśliwców MiG-29.

Knott powiedział, że była to dyskusja między nim a jego polskim odpowiednikiem na spotkaniu w Szwecji w środę i zgodzili się w tej sprawie.

W oświadczeniu wysłanym e-mailem do The Associated Press polskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że Polska jest „gotowa przekazać Ukrainie nasze myśliwce MiG-29 w ramach międzynarodowego sojuszu”.

Podczas gdy brutalna wojna się przeciąga, Ukraina prosi Zachód o myśliwce, które wzmocnią jej obronę. i wszedł w drugi rok. Chociaż Kijów otrzymał obietnice czołgów, z których część już dotarła, nadal nie ma żadnych oznak. Duże kraje, takie jak USA i Wielka Brytania, zgodzą się wysłać swoje samoloty bojowe.

READ  Darmowe spiny w lemon casino – jak to działa?