Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czy Polsce uda się obalić prawicowy rząd?

Czy Polsce uda się obalić prawicowy rząd?

Jesienią w Polsce odbędą się wybory parlamentarne, które ukształtują demokratyczną przyszłość kraju. Choć do pójścia do urn dzielą jeszcze miesiące, politycy już przygotowują swoje kampanie wyborcze. Możliwość zmiany władzy daje ludziom nadzieję, że wybory zakończą kontrowersyjne rządy skrajnie prawicowej partii Prawo i Sprawiedliwość.

W ciągu ostatnich czterech lat polski rząd wprowadził kilka polityk. Podważyła także niezawisłość sądownictwa wyjaśnione Parlament Europejski przekształcił polski Trybunał Konstytucyjny w „instrument legalizacji bezprawnych działań władzy”. Co więcej, rząd rozpoczął masową rozprawę ze społecznością LGBTQ+, naruszając wolność słowa ludzi.

Mimo prób interwencji społeczności międzynarodowej, polscy politycy pozostają ślepi na obawy instytucji UE dotyczące praworządności. Kosztowało to później Polskę ogromną sumę pieniędzy Finansowanie z Unii Europejskiej.

Polski rząd stosował tę taktykę, próbując umocnić swoją władzę, wykazując rażący brak poszanowania dla wartości demokratycznych i podstawowych praw człowieka. Jeśli nadchodzące wybory zakończą się przejęciem władzy przez skrajną prawicę na trzecią kadencję, prawie na pewno w Polsce nastąpi dalsze staczanie się w stronę autorytaryzmu. Co taka sytuacja oznacza dla Polaków, którzy ośmielają się ograniczać swoje wolności? Grupy mniejszościowe muszą być przygotowane do radzenia sobie z ciągłą dyskryminacją ze względu na płeć, orientację seksualną i przekonania polityczne.

Następnie Prawo i Sprawiedliwość spotkało się z ostrą krytyką przedstawia Prawie całkowity zakaz aborcji w 2020 roku. Po ogłoszeniu nowego prawa setki tysięcy ludzi wyszło na ulice w proteście. Ankiety Nawet wśród zwolenników Prawa i Sprawiedliwości większość wyraziła sprzeciw wobec decyzji. W rezultacie bardziej radykalny ruch Prawa i Sprawiedliwości, który miał zadowolić wyborców, okazał się sprzeczny z misją partii.

Dodajmy do tego wyzwania gospodarcze i gwałtownie rosnącą inflację, a jest wiele powodów, by sądzić, że przyszłość skrajnie prawicowego rządu w Polsce nie rysuje się w jasnych barwach. Ostatnie sondaże pokazują, że obywatele doświadczyli tego niepokojącego spadku swobód, ponieważ poparcie dla partii opozycyjnych wzrosło, pozostawiając Prawo i Sprawiedliwość jako główny wybór. 30 procent Przyszli wyborcy.

READ  UE może nałożyć na Białoruś dodatkowe sankcje za aresztowania dziennikarzy: polskiego ministra

Mimo optymistycznych perspektyw wielu Polaków wciąż zadaje sobie pytanie: czy opozycja jest wystarczająco silna, by wygrać wybory?

Tylko jeśli będą ze sobą współpracować.

A Spis ludności Z badania Instytutu Badawczego Polster wynika, że ​​jeśli partie opozycyjne będą ze sobą rywalizować, jest szansa na wygranie wyborów parlamentarnych. Ponieważ podziały i różnice między partiami opozycyjnymi działają na korzyść Prawa i Sprawiedliwości, powinny one bardziej skupić się na współpracy, aby zapewnić sobie przyszłą zdolność do decydowania o polityce kraju w ciągu najbliższych czterech lat. Niedopuszczenie do uzyskania większości bezwzględnej w Sejmie (parlamencie) jest kluczowe dla odsunięcia od władzy populistów i nacjonalistów oraz ostatecznego przywrócenia demokracji na właściwe tory.

Według obrazu Maksym Harbar