Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska grupa kupiła spółkę zarządzającą obiektami

Polska grupa kupiła spółkę zarządzającą obiektami

Firma zarządzająca obiektami na południowym wschodzie została kupiona przez polskiego partnera, a Quantuma doradzała przy transakcji.

PCB Technical Solutions w High Wycombe zapewnia konserwację obiektów handlowych, handlowych i przemysłowych, a także instalację systemów HVAC i kontroli dymu, głównie dla branży detalicznej, producentów elektroniki, producentów żywności, organizacji publicznych i głównych wykonawców.

Osiągając obroty w wysokości 10 milionów funtów w roku finansowym 22, jest postrzegany jako „idealny partner” do pomocy w brytyjskich planach rozwoju Syscom, jego nowego właściciela.

„Pod koniec 2022 roku utrzymywaliśmy ponad 40 000 instalacji dla ponad 60 międzynarodowych klientów na 25 rynkach krajowych” — powiedział Swaomir Halbret, dyrektor generalny Syscom SA.

„Zgromadziliśmy bogate doświadczenie, ale wciąż nie mamy wystarczających brytyjskich zasobów, aby stać się wiodącym brytyjskim dostawcą usług FM.

„Od kilku lat szukaliśmy wiarygodnego lokalnego partnera, który rozszerzy naszą ofertę w Wielkiej Brytanii. Wierzymy, że znaleźliśmy tego partnera w zakresie PCB, co doprowadzi do znacznego wzrostu międzynarodowego”.

Adrian Howells i Richard Hill z Quantuma doradzali akcjonariuszom PCB Technical Solutions, aby sprzedali go firmie Sescom. Zespół przeprowadził strategiczne ćwiczenie marketingowe, które zidentyfikowało firmę Sescom jako „silnie nadającą się do przyspieszenia rozwoju PCB i wygenerowania znacznych synergii”.

PCB to druga transakcja transgraniczna, którą Howells i Hill sfinalizowali w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

„Praca z Dave’em i jego zespołem przy pomyślnej sprzedaży płytek PCB firmie Syscom była prawdziwą przyjemnością” — powiedział Howells. „To była złożona transakcja transgraniczna, w której uczestniczyło wiele stron i wymagała starannego zarządzania.

„PCB jest wysoko cenione na swoim rynku, zapewniając swoim klientom szerokie wsparcie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Transakcja ta umożliwia firmie Sescom budowanie na solidnych podstawach w celu wzmocnienia działalności w Wielkiej Brytanii i zaoferowania rozszerzonej oferty klientom połączonej grupy”.

READ  Ciech SA: Soda Polska podpisała umowę na dostawy solanki do swojego zakładu produkcyjnego do 2035 roku

Nad transakcją zespół Quantuma współpracował z Peterem Woolleyem i Nouarą Mokrane z Moorcrofts LLP.

David Cooper, dyrektor zarządzający PCB, dodał: „Zespół PCB stale się rozrastał i stał się jednym z czołowych brytyjskich specjalistów w zakresie zarządzania obiektami handlowymi i detalicznymi, zapewniając naszym klientom niezawodnego partnera w zakresie instalacji i konserwacji ich obiektów.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że znaleźliśmy podobnie myślącego partnera w firmie Sescom, który będzie nas wspierał w kolejnej fazie rozwoju.

„Rady i wytrwałość Adriana i Richarda były bardzo cenne, zapewniając przemyślane i praktyczne wskazówki w złożonym procesie transgranicznym. W pełni zrozumieli naszą działalność i dzięki dogłębnym badaniom byli w stanie zidentyfikować i zaangażować synergicznego europejskiego nabywcę dla nas.

„Ich porady wygenerowały rzeczywistą wartość dla akcjonariuszy i chętnie poleciłbym ich każdemu, kto szuka kupca lub inwestora”.

Tomasz Szatkowski i Marek Tymecki prowadzili transakcję Sescom przy wsparciu Azets (Financial Due Diligence), GESSEL Attorneys at Law (Polska) i Akbar Ali z Ali Legal Ltd w Wielkiej Brytanii.