Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska deportuje więcej migrantów przez granicę białoruską

Polska straż graniczna poinformowała, że ​​grupa 28 imigrantów przekroczyła granicę z Białorusi i tymczasowo przekroczyła granicę Polski.

Rzecznik agencji powiedział w sobotę, że wszyscy ludzie zostali zatrzymani i zabrani z powrotem na granicę.

Do incydentu doszło w piątek wieczorem w pobliżu wsi Ceremsa. Białoruskie siły bezpieczeństwa rzucają kamieniami w polskich urzędników.

W ciągu 24 godzin zarejestrowano 41 prób przekroczenia granicy.

Tygodnie tysiące migrantów i uchodźców próbowały przekroczyć zewnętrzne granice UE z Białorusi do Polski lub krajów bałtyckich, a setki z nich zostało zatrzymanych i deportowanych.

Unia Europejska (UE) oskarżyła białoruskiego władcę Aleksandra Łukaszenkę o celowe wysyłanie samolotu do Mińska w celu przemycania ludzi z niespokojnych obszarów do UE, destabilizując w ten sposób Zachód.

Kraje UE wzniosły ogrodzenia z drutu kolczastego, aby zapobiec imigracji.

Według polskich źródeł w piątek z lotniska w Mińsku wystartował kolejny specjalny lot – tym razem w Iraku.

Rzecznik służb wywiadowczych Stanislav Zarin napisał na Twitterze w piątek wieczorem, że ponad 400 osób opuściło Białoruś samolotem. Jednak duża liczba imigrantów wciąż przebywa na Białorusi.

Codzienny biuletyn Sabha

Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Turcji, jej regionie i na świecie.

W każdej chwili możesz opuścić grupę. Rejestrując się, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania i Politykę prywatności. Ta witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i podlega Polityce prywatności i Warunkom korzystania z usługi Google.

READ  Tusk Polska obecność w UE „dojrzały patriotyzm” – pierwsze przesłanie