Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska delegacja biznesu na Singapore Fintech Festival 2023 – Polska w Singapurze

Polska delegacja biznesu na Singapore Fintech Festival 2023 – Polska w Singapurze

W delegacji znaleźli się także przedstawiciele siedmiu startupów dostarczających rozwiązania z obszarów KYC, przeciwdziałania praniu pieniędzy, monetyzacji treści w Internecie, analityki danych, bezpieczeństwa i automatyzacji procesów. Polskiej delegacji towarzyszyli eksperci PAIH w Warszawie (na czele z Członkiem Zarządu Piotr Ditko) oraz przedstawiciele ich biur regionalnych w Japonii, Tajlandii i Mongolii. Misję zorganizowały PKO BP, PAiH i FinTech Poland – niezależny think tank non-profit specjalizujący się w finansach cyfrowych.

Głównym celem pobytu polskiej delegacji w Singapurze był udział w Singapore FinTech Festival, podczas którego polskie firmy prezentowały swoją ofertę we wnętrzu Pawilonu Narodowego. Singapore FinTech Festival to globalne wydarzenie branży finansowej, które przyciągnęło ponad 60 000 gości z ponad 130 krajów. Uczestnikami byli przedstawiciele ponad 40 banków centralnych i kilku agencji nadzoru finansowego.

Działalność polskiej delegacji rozpoczęła się 13 listopada udziałem w wydarzeniu networkingowym zorganizowanym przez Ambasadę RP w Hotelu Kempinski. Oprócz członków Polskiej Misji Biznesu, w spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele wiodących banków działających w Singapurze, funduszy inwestycyjnych oraz przedsiębiorców z branży fintech. Wśród gości było kilku Polaków, którzy pracują w sektorze finansowym w Singapurze.

14 listopada w siedzibie Singapore Business Association odbyło się „Polska-ASEAN FinTech Forum”. Podczas programu, który trwał około 6 godzin, prezentowane były prezentacje na temat polskiej gospodarki, sektora finansowego oraz inicjatywy „Future of Poland Finance”, której celem jest promocja Polski jako centrum finansowego. Dyskusje panelowe toczyły się wokół takich tematów, jak sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, ESG oraz synergie pomiędzy Polską a krajami ASEAN. Podczas uroczystości podpisano memorandum o porozumieniu pomiędzy FinTech Poland a Global Institute of FinTech z siedzibą w Singapurze.

15 listopada odbyło się oficjalne otwarcie Festiwalu w San Francisco, a później tego samego dnia oficjalne otwarcie Pawilonu Polskiego, który odwiedziła Mairead McGuinness – Komisarz UE ds. Stabilności Finansowej, Usług Finansowych i Unii Rynków Kapitałowych.

READ  FTSE 100 nie powiódł się w klasie w zakresie jazdy dla różnorodności