Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polscy truckerzy odkładają blokadę ukraińskich tankowców na granicy do 6 listopada

Polscy truckerzy odkładają blokadę ukraińskich tankowców na granicy do 6 listopada

Polscy przewoźnicy ciężarówek, protestując przeciwko nieuregulowanej konkurencji transportowej z Ukrainy, opóźnili rozpoczęcie blokad na przejściach granicznych między Ukrainą a Polską do 6 listopada.

Protestujący polscy kierowcy ciężarówek planują kontynuować blokadę przez trzy miesiące, co potrwa do początku 2024 roku.

Częściowe blokady transportu drogowego będą realizowane ukraińskimi ciężarówkami na trzech przejściach granicznych pomiędzy Ukrainą a Polską, w obu kierunkach o godz. Dorohosk I Hrybin Rawa Ruska Punkty kontrolne ruchu wychodzącego z Ukrainy w Dzięki uprzejmości Punkt kontrolny.

To mniej niż wcześniej informowano Poczta Kijowska raport.

Blokada dotyczy wyłącznie przejazdów dla samochodów ciężarowych – podaje A Raport ReuteraNa godzinę będzie mogła przejechać jedna ciężarówka, z wyjątkiem transportu sprzętu wojskowego dla armii ukraińskiej i pojazdów do transportu bydła.

Zdaniem Jacka Sokoła, jednego z organizatorów blokady, brak organizacji po zakrojonej na szeroką skalę inwazji rosyjskiej stworzył ogromną konkurencję ze strony Ukrainy, poważnie podważając udziały polskich linii lotniczych w rynku krajowym.

„Ukraińskie firmy transportowe… wchodzą bez ograniczeń i wykonują operacje transportowe, do których nie mają prawa” – powiedział Sokol.

„Teraz te firmy robią, co chcą. Istnieje pełny i niekontrolowany przepływ, zupełnie jak w przypadku tabletek. „

Sokol dodał, że przed inwazją na pełną skalę wymagane były zezwolenia na wjazd lub tranzyt przez Polskę określonych przesyłek, ale nie na przesyłki krajowe, ale już tak nie jest.

Więcej na ten temat

Prezydent Unii Europejskiej przebywa w Kijowie, aby omówić rozszerzenie bloku

Sobotnia wizyta jest szóstą wizytą von der Leyen na Ukrainie od początku wojny.

Według ukraińskiego Ministerstwa Infrastruktury większość ciężarówek przekraczających granicę przewozi towary ukraińskie, a od lutego 2022 r. liczba ta podwoiła się.

READ  Czy kontrola państwowa może wzmocnić opozycję? Krzysztofa Krakowskiego