Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polscy kierowcy ciężarówek blokują ukraińską granicę podpisali tymczasowe porozumienie z rządem mające zakończyć protesty – Prawnik

Polscy kierowcy ciężarówek blokują ukraińską granicę podpisali tymczasowe porozumienie z rządem mające zakończyć protesty – Prawnik

Ministerstwo Infrastruktury zdeklarowany We wtorek protesty polskich kierowców ciężarówek na granicy Polski i Ukrainy zostały tymczasowo wstrzymane do 1 marca dzięki porozumieniu zawartemu przez ministra infrastruktury Dariusza Klimsę. 6 listopada 2023 r. pod naciskiem polskich kierowców ciężarówek Unia Europejska przywróciła obowiązek uzyskania przez ukraińskie firmy zezwolenia na prowadzenie działalności. Inne żądania obejmują wsparcie finansowe UE dla polskich firm przemytniczych i zarządzanie wzrostem liczby ukraińskich kierowców ciężarówek zarejestrowanych w UE.

Edita Osikała jest przywódczynią ruchu oporu w Dorohusku powiedział Kluczowym powodem protestów polskich kierowców ciężarówek jest to, że zniesienie wiz dla ukraińskich kierowców, które nastąpiło po inwazji Rosji na Ukrainę w 2022 r., odbiło się na ich dochodach w sposób nieodwracalny i spowodowało powstanie długich kolejek między punktami wjazdu. Granica ukraińsko-polska. Zawieszenie zatwierdzenia potrwa do lipca 2024 r. Oleksandr Kubrakow, Minister Rozwoju Społeczności i Terytoriów oraz Infrastruktury Ukrainy, zabrał głos w X. Wyjaśnić Gwałtowny wzrost liczby ukraińskich przemytników do Polski w związku z pomocą humanitarną i eksportem paliw. Skrytykował także założenie przeciwników, że porozumienie zawieszające ukraińskie zezwolenia negatywnie wpływa na polskich truckerów.

Serhij Derkach, wiceminister Interesuje się także społecznościami, terytoriami i rozwojem infrastruktury Ukrainy Wniosek Powodem protestu były „znaczne straty gospodarcze”, jakie w jego wyniku poniosły oba kraje. Po miesiącach ciągłych oskarżeń po obu stronach o niemożność pojednania, osiągnięto wstępne porozumienie. Raffael Meckler, czołowy organizator polskich protestów. Opublikowany Porozumienie w mediach społecznościowych dało gwarancję negocjacji z Komisją Europejską w celu zapewnienia wsparcia finansowego polskim handlarzom. Inny organizator protestu, Tomasz Bucek, ujawnił Obawiał się, czy porozumienie wytrzyma presję lub rozwiąże wszystkie ich obawy, ale potwierdził, że pragnie nie kontynuować w tym momencie protestów.