Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polityk Bractwa Włoskiego zbierający faszystowską amunicję wybiera Przewodniczącego Senatu | Włochy

Bracia Włochy Polityk kolekcjonujący faszystowskie pamiątki został wybrany na przewodniczącego wyższej izby parlamentu jako pierwszy krok w kierunku stworzenia najbardziej prawicowego rządu Włoch od czasów II wojny światowej.

Ignazio La Rossa, były minister obrony, którego ojciec był sekretarzem faszystowskiej partii Benito Mussoliniego, współtworzył Braci Włoch wraz z liderem Giorgią Meloni, która ma zostać premierem w rządzie, w skład którego wchodzi skrajnie prawicowa Liga Matteo Salviniego i Silvio Berlusconiego. Forza Włochy.

Ignacio La Rosa sfotografowany z faszystowskimi pamiątkami w swoim domu w teledysku z 2018 roku

Głosowanie w sprawie wyboru przewodniczącego Izby Deputowanych, który może udać się do Riccardo Molinariego z Ligi, rozpocznie się w drugiej turze w czwartek po południu.

Nowy parlament zainaugurowała 92-letnia ocalała z Holokaustu senatorka Liliana Segre, która w przemówieniu, które wywołało stały aplauz, przypomniała parlamentarzystom 100. rocznicę marszu Mussoliniego w Rzymie pod koniec tego miesiąca.

Liliana pobiegnie. Zdjęcie: Andreas Solaro/AFP/Getty Images

„Niemożliwe, żebym nie czuł zawrotów głowy, gdy pamiętam, że ta sama mała dziewczynka, która w taki dzień jak ten w 1938 roku straciła pocieszenie i została zmuszona przez prawo rasowe do pozostawienia pustego biurka w szkole podstawowej, jest teraz, – powiedział Segre, który kontynuował Przeciw Dyskryminacji i Nienawiści: „Dziwnym zrządzeniem losu, w Najlepszym Biurze Senatu”.

Podobnie jak Meloni, La Rossa, którego drugie imię brzmi Benito, rozpoczął swoją karierę polityczną w młodzieżowym skrzydle Włoskiego Ruchu Społecznego, partii założonej przez zwolenników Mussoliniego w 1946 roku.

W ostatnich dniach pojawiło się jego wideo przedstawiające relikwie faszystowskie, w tym portrety, medale i posąg Mussoliniego, wystawione w jego domu. Klip został nakręcony w 2018 roku. „Jest nawet komunistyczny symbol, ale kładziemy go pod stopami [of the Mussolini statue]La Rosa mówi w filmie.

Meloni próbował zdystansować włoskie Bractwo od jego neofaszystowskich korzeni, publikując w sierpniu film, w którym mówi, że partia „przekazała faszyzm do historii” kilkadziesiąt lat temu. Zamiast tego przedstawiła partię jako konserwatywnego orędownika patriotyzmu i stwierdziła w zeszłym roku, że w DNA braci włoskich nie ma „nostalgii za faszyzmem, rasistami czy antysemityzmem”.

Włoski polityk Giorgia Meloni porównuje Bractwo Włoch do brytyjskiej Partii Konserwatywnej – wideo

We wrześniu brat La Rosy, Romano, doradca braci włoskich w regionie Lombardia, został sfotografowany podczas uzbrojonego faszystowskiego salutu na pogrzebie prawicowego ekstremisty. Odpowiedzią partii było, że „zapraszał innych do opuszczenia wyciągniętych ramion”.

Prezydent Włoch Sergio Mattarella rozpocznie formalne konsultacje z partiami politycznymi 19 lub 20 października, a Meloni ma otrzymać mandat do utworzenia nowego rządu kilka dni później. Koalicja pracuje obecnie nad planem ministerialnym i oczekuje się, że do końca miesiąca zostanie zaprzysiężony rząd kierowany przez Meloniego.

READ  Minister finansów: Irlandia będzie walczyć z globalną stawką podatku od osób prawnych w gospodarce światowej