Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Po raz pierwszy astronauta Kaya Barron wyznaczył ostatniego członka załogi NASA SpaceX, który poleciał na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

NASA oficjalnie ogłosiła astronautę Kaylę Barron czwartym i ostatnim członkiem nadchodzącej misji SpaceX Crew-3 na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS), której start zaplanowano na połowę października.

Barron, lat 33, który uczęszczał do Astronaut Candidate School w 2017 roku, dołączy do innych astronautów NASA, Raja Shari i Toma Marchburne’a podczas lotu.

Trzej astronauci NASA udadzą się do Floating Space Laboratory wraz z Matthiasem Maurerem z Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Zarówno Barron, jak i Maurer będą pełnić rolę specjalistów od misji, a Shari i Mashburn będą odpowiednio kapitanem i pilotem.

Kayla Barron będzie starszym specjalistą w misji SpaceX Crew-3 na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Przewiń w dół, aby obejrzeć film

Barron powiedziała w poście na Instagramie, że była „zaszczycona i podekscytowana” dołączeniem do zespołu, dodając, że nie może „prosić o lepszy zespół ani o bardziej niesamowitą przygodę”.

Barron urodził się w Pocatello w stanie Idaho, ale jest uważany za jej miejsce urodzenia w Richland w stanie Waszyngton.

Zanim została astronautą, uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii systemów w Akademii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych oraz tytuł magistra inżynierii jądrowej na Uniwersytecie w Cambridge.

Zdobył również kwalifikacje oficera okrętów podwodnych i był trzykrotnie rozmieszczony na USS Maine.

Barron, 33 lata, wcześniej uzyskał tytuł magistra inżynierii jądrowej na Uniwersytecie w Cambridge

Barron, 33 lata, wcześniej uzyskał tytuł magistra inżynierii jądrowej na Uniwersytecie w Cambridge

Będzie to pierwszy lot kosmiczny Barrona, Shari i Maurera, ale będzie to trzeci lot Marshburna.

NASA podała w komunikacie prasowym, że Marshburn wcześniej służył jako członek załogi promu kosmicznego STS-127 w 2009 roku i Expedition 34/35 na pokładzie stacji kosmicznej, która zakończyła się w 2013 roku. komunikat.

Czterej astronauci dołączą do załogi misji w laboratorium na orbicie z ukierunkowanym startem już 23 października na sześciomiesięczną misję.

Shari, Marshburn i Maurer zostali wcześniej przydzieleni do misji w grudniu 2020 roku.

READ  Astronauci instalują nową tablicę słoneczną poza Międzynarodową Stacją Kosmiczną - Spaceflight Now

Chari po raz pierwszy poleci w kosmos w przyszłym roku, zaledwie trzy lata po tym, jak został astronautą w NASA.

Urodził się w Milwaukee, ale jego miejsce urodzenia jest uważane za Cedar Falls w stanie Iowa.

NASA Raja Shari (na zdjęciu) poprowadzi sześciomiesięczną misję.  Wcześniej był pułkownikiem w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych

NASA Raja Shari (na zdjęciu) poprowadzi sześciomiesięczną misję. Wcześniej był pułkownikiem w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych

Zanim został astronautą, Shari służył w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych jako pułkownik i spędził ponad 2500 godzin światła w całej swojej karierze.

Prezydent został również wybrany na członka zespołu Artemis i może wznieść się na Księżyc w 2024 roku.

Marshburn urodził się w Statesville w Północnej Karolinie i został astronautą NASA w 2004 roku.

Jednak przed dołączeniem do Amerykańskiej Agencji Kosmicznej Marshburn pracował jako chirurg lotniczy w Johnson Space Center NASA w Houston.

Marchburn urodził się w Statesville w Północnej Karolinie i został astronautą w NASA w 2004 roku. Zanim jednak dołączył do Amerykańskiej Agencji Kosmicznej, Marshburn pracował jako chirurg lotniczy w Johnson Space Center w Houston NASA.

Marchburn urodził się w Statesville w Północnej Karolinie i został astronautą w NASA w 2004 roku. Zanim jednak dołączył do Amerykańskiej Agencji Kosmicznej, Marshburn pracował jako chirurg lotniczy w Johnson Space Center w Houston NASA.

Był także dowódcą operacji medycznych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, dzięki czemu misja w 2021 roku była jego trzecią wizytą na stacji i drugą misją długoterminową.

Marchburne służył wcześniej jako członek załogi STS-127 w 2009 roku i Expedition 34/35, która zakończyła się w 2013 roku.

Astronauta ESA Mawer z Sankt Wendel w niemieckim kraju związkowym Saara również po raz pierwszy wyruszy w kosmos z misją Crew-3.

Przed podjęciem pracy jako astronauta Maurer zajmował szereg stanowisk inżynieryjnych i badawczych, na uniwersytecie lub w Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Astronauta ESA Mawer z Sankt Wendel w niemieckim kraju związkowym Saara również po raz pierwszy wyruszy w kosmos z misją Crew-3.  Przed podjęciem pracy jako astronauta Maurer zajmował szereg stanowisk inżynieryjnych i badawczych, na uniwersytecie lub w Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Astronauta ESA Mawer z Sankt Wendel w niemieckim kraju związkowym Saara również po raz pierwszy wyruszy w kosmos z misją Crew-3. Przed podjęciem pracy jako astronauta Maurer zajmował szereg stanowisk inżynieryjnych i badawczych, na uniwersytecie lub w Europejskiej Agencji Kosmicznej.

W 2016 roku Maurer spędził 16 dni na misji podwodnej w ramach operacji NASA Extreme Environment Mission, czyli NEEMO, przestrzeni analogowej.

SpaceX Crew-3 śledzi dwie poprzednie udane misje na Międzynarodową Stację Kosmiczną, z których najważniejsza to Demo-2, która utorowała drogę ich poprzednikom.

Astronauta NASA Bob Behnken i Doug Hurley wystartowali z kosmosu Kennedy’ego 30 maja 2020 r. – po raz pierwszy od prawie dekady, kiedy amerykańska rakieta dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wystrzeliła z amerykańskiej ziemi.

Celem programu Commercial Crew NASA jest zapewnienie bezpiecznego, niezawodnego i opłacalnego dostępu załogi do stacji kosmicznej i niskiej orbity okołoziemskiej we współpracy z amerykańskim przemysłem lotniczym.

NASA i SpaceX mają kontrakt na wykonanie łącznie sześciu misji załogi na Międzynarodową Stację Kosmiczną przy użyciu rakiety Falcon 9 firmy SpaceX i kapsuły Crew Dragon.

Wyjaśnienie: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna warta 100 miliardów dolarów znajduje się 250 mil nad Ziemią

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) to laboratorium naukowo-techniczne o wartości 100 miliardów dolarów (80 miliardów funtów), krążące na orbicie 250 mil (400 km) nad Ziemią.

Od listopada 2000 roku jest na stałe wyposażony w rotacyjne załogi astronautów i astronautów.

Badania prowadzone na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej często wymagają co najmniej jednego z nietypowych warunków występujących na niskiej orbicie okołoziemskiej, takich jak niska grawitacja lub tlen.

Międzynarodowe badania stacji kosmicznej dotyczyły badań nad ludźmi, medycyny kosmicznej, nauk przyrodniczych, nauk fizycznych, astronomii i meteorologii.

NASA wydaje około 3 miliardów dolarów (2,4 miliarda funtów) rocznie na program stacji kosmicznej, poziom finansowania zatwierdzony przez administrację Trumpa i Kongres.

READ  Cameron Pace: furry wpływającą blastów w przestrzeń na lot Blue Origin

Komitet Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych nadzorujący NASA zaczął rozważać, czy przedłużyć program poza 2024 r.

Alternatywnie, pieniądze mogłyby zostać wykorzystane do przyspieszenia planowanych ludzkich inicjatyw kosmicznych na Księżycu i Marsie.