Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Planuje zamienić polską kuchnię w nową kawiarnię w Arnold

Planuje zamienić polską kuchnię w nową kawiarnię w Arnold

Nowy pub mógłby powstać w Arnold, jeśli samorząd zatwierdzi plany stworzenia nowego lokalu w dawnej polskiej restauracji.

Złożono wniosek o wydanie pozwolenia na budowę nowej kawiarni przy Front Street w ramach planów przebudowy dawnego polskiego sklepu Tomik w mieście.

Nowa kawiarnia będzie nosić nazwę Rene's Bar i będzie posiadać także salę konferencyjną na pierwszym piętrze.

Ci, którzy chcieli otworzyć nową firmę, złożyli wniosek o otwarcie lokalu w godzinach od 9:00 do 2:30 siedem dni w tygodniu, ale obecnie jest to przedmiotem negocjacji w związku z zastrzeżeniami zgłoszonymi przez lokalnego urzędnika ds. środowiska.

– reklama –

Na początku tego miesiąca inspektor ds. zdrowia środowiskowego William Langston napisał do rady i zgłosił zastrzeżenia co do proponowanych godzin otwarcia.

„Pierwotne zamówienie wymagało rozrywki i sprzedaży alkoholu do godziny 2:00 w każdy dzień powszedni, a drzwi zamykano o 2:30 w nocy” – napisał pan Langston w liście. Szybko stwierdziłem, że te godziny są nieuzasadnione i podjąłem negocjacje z przedstawicielem wnioskodawcy

Centrum Obywatelskie Arnolda
Na zdjęciu: Wniosek zostanie omówiony przez członków rady w Civic Center w Arnold

„Poleciłem zmianę tych godzin z niedzieli na czwartek na „zakończenie rozrywek najpóźniej o 22:00, a sprzedaż alkoholu i zamykanie drzwi o 23:00”. W piątek i sobotę poleciłem „zakończenie rozrywki najpóźniej o 23:00 i alkohol sprzedaż i drzwi zamykają się o 01:00.” Zaleciłem również, aby nie korzystać z terenów zewnętrznych z tyłu lub z boku budynku.

„Biorąc udział w tych negocjacjach, wnioskodawcy zażądali, aby: od niedzieli do czwartku świadczenie licencjonowanych zajęć po północy było ograniczone do nie więcej niż 20 wydarzeń w każdym roku kalendarzowym. Oznacza to, że w danym obiekcie można organizować wydarzenia rozrywkowe 20 razy w roku Od niedzieli do czwartku do godziny 02:00

„Od niedzieli do czwartku świadczenie licencjonowanych zajęć po północy jest ograniczone do nie więcej niż 20 wydarzeń w roku kalendarzowym. Oznacza to, że w danym obiekcie można organizować imprezy rozrywkowe 20 razy w roku od niedzieli do czwartku do godziny 02:00.

READ  Więcej obchodów Wielkanocy dla Historycznego Marquette | Wiadomości, sport, praca

– reklama –

Pan Langston nadal udzielał zaleceń dotyczących godzin otwarcia obiektu w weekendy.

Napisał: „Obecnie nie jest jasne, o jakie godziny ubiegają się kandydaci w piątki i soboty, ale zaleciłem, aby w te dni rozrywka kończyła się nie później niż o 23:00, a zamykanie budynku o 01:00. Cieszę się, że mogę oświadczam, że na żądanie nie będzie nowych uczestników od godziny 00:30, w przeciwieństwie do pierwotnie zalecanej godziny 00:00.

Propozycja właścicieli Rene's Bar zostanie omówiona na posiedzeniu komisji licencyjnej Rady Miejskiej Gedling w czwartek 9 czerwca, a radni będą mogli zaakceptować lub odrzucić wniosek firmy o pozwolenie na lokal.

Komisja może również zdecydować o skróceniu godzin otwarcia obiektu, nawet jeśli zaakceptuje wniosek.