Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Plac Biznesu 26.08 |  TVB Świat

Plac Biznesu 26.08 | TVB Świat

W poniedziałkowym odcinku nasz gospodarz David Kennedy rozpoczął publikację naszymi kluczowymi historiami, którymi były: poziom inflacji w USA i europejski kryzys energetyczny.

Prezes Rezerwy Federalnej USA, Jerome Powell, wystąpił na dorocznej konferencji banków centralnych Jackson Hole w Wyoming, mówiąc, że opanowanie poziomu inflacji jest najwyższym priorytetem Fedu, ponieważ obecny poziom wzrostu cen wpływa na wszystkich obywateli, ale w szczególności na tych, którzy mają trudności z zarządzaniem swoimi sprawami . Spotyka się. Gościem Business Areny był Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumanna.

Również w programie:

Ceny na europejskich rynkach gazu wzrosły do ​​poziomów niespotykanych wcześniej, co jest niepokojące dla wielu krajów w miarę zbliżania się sezonu grzewczego.

Wśród innych tematów, którymi się przyjrzeliśmy, były:

Decyzja prezydenta USA Joe Bidena o anulowaniu do 20 000 USD zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego. Według Goldman Sachs program może potencjalnie kosztować rząd USA nawet 400 miliardów dolarów.

Ukraina przyznała dwuletnie moratorium na spłatę 20 miliardów dolarów długu zagranicznego.

Oficjalne otwarcie dwukierunkowego gazociągu wysokiego ciśnienia na Strachocinie łączącego polski hub na Podkarpaciu ze słowackim hubem Velke Kapuszany w pobliżu granicy z Ukrainą.

źródło:

READ  Polska zwiększy efektywność energetyczną mieszkań z pomocą EBOR i BNP Paribas